Para hymna v novém. Tohle bude silný nejen sportovní zážitek!

Zveřejněno

Prostorami Domu kultury města Ostravy se dnes ozývaly para hokejové tóny. Kdo by si nevzpomněl na para hokejovou hymnu, která dva roky zpátky pobláznila deseti tisíce fanoušků. Pro letošní MS v para hokeji Ostrava 2021 chystají organizátoři ale jedno obrovské překvapení. Prim v něm hrají housle, harfa, hoboj nebo trubky Janáčkovy filharmonie Ostrava.

Původní hymnu složil známy ostravský muzikant a skladatel Jiří Krhut. Pro letošní ročník ale tento hit dostane naprosto odlišný kabát. Spíše frak. O nové aranžmá se totiž postaral rovnou celý velký orchestr Janáčkovy filharmonie Ostrava„Pro nás se jedná o naprosto specifický projekt. Většinou za běžného provozu nejsme bohužel schopni realizovat podobné projekty, ale tato nestandardní doba nám umožnila se tohoto sportovního pojetí hudby zúčastnit,“ nastínil za Janáčkovu filharmonii Ostrava manažér orchestru Ondřej Daněk. Výzvy v podobě nového aranžmá pro velké těleso se ujal Jan Lstibůrek. Známý hlavně díky spolupráci s Tomášem Klusem. Ani on nemá přitom dřívější zkušenosti s hudbou pro sportovní fanoušky. „Tahle píseň nese už sama o sobě silnou zprávu, že je to hymna, která lidem připomíná neskutečné prožitky díky příběhům para hokejistů, tohle vnímám velmi intenzivně, že všechny ty potřebné emoce je potřeba pomocí orchestru zvýraznit,“ řekl aranžér hymny Jan Lstibůrek, který se zároveň ujal dnes i samotné hudební režie celého natáčení.

K hymně vzniká také videoklip, který se natáčel nejen v prostorách Janáčkovy filharmonie Ostrava, ale také u ledu, přímo na trénincích české para hokejové reprezentace. I pro filmaře byla tato práce velkou výzvou. „Všechny natáčecí dny byly spojené s krásnou spolupráci a propojením toho filmového štábu a další strany. Dva dny jsme se učili hýbat se po ledě, abychom nerušili tréninky reprezentace a dnes jsme se propojili s tak krásným tělesem jako je Janáčkova filharmonie v Ostravě a učili se pro změnu získat maximum z jejich práce, ale zároveň ani hudebníky nerušit,“ dodal vedoucí audiovizuálního pojetí projektu František eF. Horvát. Můžeme už nyní prozradit, že si hlavní roli v chystaném videoklipu zahráli nejen hudebníci a para hokejová reprezentace, ale také dva známí para hokejoví veteráni Miroslav Hrbek a Tomáš Kvoch. Na kompletní hymnu se už těší i její tvůrce Jiří Krhut. „Jsou tam naši nejlepší muzikanti z kapely Nedivoč nebo Bandjeez, kteří nahráli tu základní linku. Když jsem to slyšel, tak jsem si říkal, je to super, ale myslím si, že kompletně s filharmonii to bude ještě o sto procent lepší,“ přislíbil Jiří Krhut.

Na kompletní znění nové para hokejové hymny si fanoušci budou muset počkat. Bude hotova na začátku června. Už nyní ale slibuje skvělý zážitek a silné emoce. Pokud chcete ochutnat první tóny z nové hymny, sledujte sociální sítě Českého para hokeje i Janáčkovy filharmonie Ostrava

Kontakt

Zuzana Glacová
+420 607 016 166
media@parahockey.cz

Ke stažení:

podobné zprávy

Netradiční Křídla 2020/2021 nabídla tradiční zábavu

Tradice divácké ankety o nejoblíbenějšího herce, herečku, inscenaci a tvůrčí počin vznikla v Městském divadle Brno v roce 1997 a v sobotu 15. ledna 2022 se na Činoherní scéně MdB v režii Stanislava Slováka uskutečnil již 25. ročník. Křídla udělovaná za loňskou „podivnou sezónu“ však ovšem snad ani nemohla být obvyklá. Proběhla tedy výjimečně bez tradičních cen udělovaných diváky. Ani tak ale nebylo o zábavu nouze!

Mezinárodní hvězdy Magdalena Kožená a Sir Simon Rattle obdrží čestný doktorát JAMU

Čestný doktorát Janáčkovy akademie múzických umění získá česká operní a koncertní pěvkyně Magdalena Kožená a také britský orchestrální i operní dirigent Sir Simon Rattle. Obě hvězdy mezinárodního hudebního nebe si mimořádné ocenění převezmou při slavnostním zasedání Umělecké rady JAMU v úterý 18. ledna v Divadle na Orlí, kde ceremoniál v 11 hodin začne.

Premiéra Kráska a zvíře

Jedna z nejkrásnějších francouzských pohádek pojednává o síle obětavosti a lásky, které dá hlavní hrdinka přednost před životem v přepychu a bohatství. Stejně jako ona i každý z nás žije příběh svého života. Někdo ten svůj tráví sledováním příběhů druhých, takže nakonec ani nemá kdy naplno prožít ten svůj. Nezáleží na tom, jak kdo vypadá v záři televizních reflektorů nebo při potlesku diváků v televizním studiu. Světla televizního studia z nás lepšího člověka neudělají.

Rubriky
Štítky
INZERCE / PODPORA