Para hymna v novém. Tohle bude silný nejen sportovní zážitek!

Zveřejněno

Prostorami Domu kultury města Ostravy se dnes ozývaly para hokejové tóny. Kdo by si nevzpomněl na para hokejovou hymnu, která dva roky zpátky pobláznila deseti tisíce fanoušků. Pro letošní MS v para hokeji Ostrava 2021 chystají organizátoři ale jedno obrovské překvapení. Prim v něm hrají housle, harfa, hoboj nebo trubky Janáčkovy filharmonie Ostrava.

Původní hymnu složil známy ostravský muzikant a skladatel Jiří Krhut. Pro letošní ročník ale tento hit dostane naprosto odlišný kabát. Spíše frak. O nové aranžmá se totiž postaral rovnou celý velký orchestr Janáčkovy filharmonie Ostrava„Pro nás se jedná o naprosto specifický projekt. Většinou za běžného provozu nejsme bohužel schopni realizovat podobné projekty, ale tato nestandardní doba nám umožnila se tohoto sportovního pojetí hudby zúčastnit,“ nastínil za Janáčkovu filharmonii Ostrava manažér orchestru Ondřej Daněk. Výzvy v podobě nového aranžmá pro velké těleso se ujal Jan Lstibůrek. Známý hlavně díky spolupráci s Tomášem Klusem. Ani on nemá přitom dřívější zkušenosti s hudbou pro sportovní fanoušky. „Tahle píseň nese už sama o sobě silnou zprávu, že je to hymna, která lidem připomíná neskutečné prožitky díky příběhům para hokejistů, tohle vnímám velmi intenzivně, že všechny ty potřebné emoce je potřeba pomocí orchestru zvýraznit,“ řekl aranžér hymny Jan Lstibůrek, který se zároveň ujal dnes i samotné hudební režie celého natáčení.

K hymně vzniká také videoklip, který se natáčel nejen v prostorách Janáčkovy filharmonie Ostrava, ale také u ledu, přímo na trénincích české para hokejové reprezentace. I pro filmaře byla tato práce velkou výzvou. „Všechny natáčecí dny byly spojené s krásnou spolupráci a propojením toho filmového štábu a další strany. Dva dny jsme se učili hýbat se po ledě, abychom nerušili tréninky reprezentace a dnes jsme se propojili s tak krásným tělesem jako je Janáčkova filharmonie v Ostravě a učili se pro změnu získat maximum z jejich práce, ale zároveň ani hudebníky nerušit,“ dodal vedoucí audiovizuálního pojetí projektu František eF. Horvát. Můžeme už nyní prozradit, že si hlavní roli v chystaném videoklipu zahráli nejen hudebníci a para hokejová reprezentace, ale také dva známí para hokejoví veteráni Miroslav Hrbek a Tomáš Kvoch. Na kompletní hymnu se už těší i její tvůrce Jiří Krhut. „Jsou tam naši nejlepší muzikanti z kapely Nedivoč nebo Bandjeez, kteří nahráli tu základní linku. Když jsem to slyšel, tak jsem si říkal, je to super, ale myslím si, že kompletně s filharmonii to bude ještě o sto procent lepší,“ přislíbil Jiří Krhut.

Na kompletní znění nové para hokejové hymny si fanoušci budou muset počkat. Bude hotova na začátku června. Už nyní ale slibuje skvělý zážitek a silné emoce. Pokud chcete ochutnat první tóny z nové hymny, sledujte sociální sítě Českého para hokeje i Janáčkovy filharmonie Ostrava

Kontakt

Zuzana Glacová
+420 607 016 166
media@parahockey.cz

Ke stažení:

podobné zprávy

Brněnská podcastová platforma pro nezávislou hudbu rozšíří působnost celoevropsky

Rádio Ponava, které v srpnu oslaví první rok své existence, čeká rozšíření působnosti a další profesionalizace. Nový program a nová tvář a struktura tohoto “rádia” bude v rámci projektu “UFMC” vznikat ve spolupráci brněnské kavárny Ponava s hudební fakultou konzervatoře v Haagu, slovenským vydavatelstvím Hevhetia a polským festivalem Voicingers.

A je to tady! Hudební trailer ze života Marie Antoinetty ve vašem obýváku ke shlédnutí už teď.

Hudební trailer o Marii Antoinettě nahlíží do druhé poloviny 18. století. Zde tamějším dvorem přezdívaná „Madame Deficit“ ochutnává život ve všech jeho podobách. Dorty, odpolední čajové dýchánky v přírodě i vůně zakázaného milostné vzplanutí. Natáčení probíhalo v komplexu zámku Úsobí. Co všechno hudební trailer odkrývá a kde se dá už nyní zkouknout?

Zkraťte si čekání na Ježíška v Lužánkách

Kde si vykoledujete mikulášskou nadílku? Vyrobíte ozdoby, věnce a dárky? Kde zažijete vánoční atmosféru, zvyky, zpívání a vystoupení? Lužánecká pracoviště na několika místech v Brně nabízí program pro rodiny s dětmi od první adventní neděle až do příchodu Ježíška. Letos si užijete dokonce Medové Vánoce a celý prosinec i o vánočních svátcích si můžete zabruslit na Kluzišti Lesná!

Rubriky
Štítky
INZERCE / PODPORA