STAREZ – SPORT zahajuje letní sezonu v Brně. Poslední květnový víkend se otevírají koupaliště na Riviéře a v Zábrdovicích

Zveřejněno

První zájemci o venkovní koupání se mohou radovat. Městská společnost STAREZ – SPORT, a. s., otevře v sobotu 28. května koupaliště na Riviéře a v Zábrdovicích. Všechny brněnské školy budou mít po celý červen vstup do areálů zdarma.

Koupání pod širým nebem si lidé od konce května užijí hned na dvou místech v centru Brna. Koupaliště kromě vodních radovánek nabídnou také bohaté sportovní vyžití. Na letním provozu v Zábrdovicích je návštěvníkům kromě bazénů a tobogánu k dispozici i hřiště na minigolf, pétanque či pingpong. Na koupališti Riviéra si zase lidé mohou zahrát plážové sporty na beachvolejbalových kurtech. Ty minulý rok prošly renovací a jejich počet se rozšířil o dvě nové hrací plochy.

Na plážový volejbal se ostatně zaměří i zdejší animační program. „K dispozici bude profesionální trenér, který dokáže pomoci jak s naprostými základy pro nejmenší děti, tak se zlepšením techniky u dospělých. Chybět nebude ani tradiční beachvolejbalový hobby turnaj,“ doplňuje Martin Mikš, generální ředitel společnosti STAREZ – SPORT, a. s. Na největším brněnském koupališti budou po celou letní sezónu probíhat též příměstské tábory.

Školáci budou mít v červnu vstup zdarma, jinak se ceny nemění

Po celý červen nabídne městská společnost STAREZ – SPORT, a. s., vstupy na obě koupaliště brněnským základním a středním školám zdarma. „Snahou je alespoň zčásti vynahradit žákům a studentům nedostatek pohybu a tělesné výchovy, který si nesou ještě z dob pandemie. Proto jsme rádi, že tento rok můžeme sportovní areály otevřít konečně naplno,“ vysvětluje Petr Hladík, 1. náměstek primátorky města Brna. Bez poplatku mohou školáci užívat bazény vždy ve všední dny v dopoledních hodinách.

„Předchozí dva roky byly z pohledu provozu a různých protiepidemických omezení velmi problematické. Proto jsme rádi, že můžeme konečně otevřít brány koupališť ve zcela běžném režimu. Předpokládáme, že bez jakýchkoliv omezení budou koupaliště fungovat až do posledního srpnového dne,“ dodává Hladík.

Během celého léta zůstanou ceny vstupného na koupaliště stejné jako minulý rok. Na Riviéře tak za celý den strávený v areálu zaplatí dospělí 240 korun, senioři a děti od šesti do čtrnácti let polovinu. V Zábrdovicích je cena pro dospělé 155 korun a pro děti a seniory 80 korun. Nejmladší návštěvníci mají na obě koupaliště vstup zdarma. Využít lze také zvýhodněných vstupů s čipovými hodinkami.

Více informací o případných změnách v provozu koupaliště Riviéra zde, v Zábrdovicích poté zde.

Kontakt

Michaela Dittrichová
+420 533 033 800
starez.sportujemevbrne.cz

Ke stažení:

podobné zprávy

Brněnská podcastová platforma pro nezávislou hudbu rozšíří působnost celoevropsky

Rádio Ponava, které v srpnu oslaví první rok své existence, čeká rozšíření působnosti a další profesionalizace. Nový program a nová tvář a struktura tohoto “rádia” bude v rámci projektu “UFMC” vznikat ve spolupráci brněnské kavárny Ponava s hudební fakultou konzervatoře v Haagu, slovenským vydavatelstvím Hevhetia a polským festivalem Voicingers.

A je to tady! Hudební trailer ze života Marie Antoinetty ve vašem obýváku ke shlédnutí už teď.

Hudební trailer o Marii Antoinettě nahlíží do druhé poloviny 18. století. Zde tamějším dvorem přezdívaná „Madame Deficit“ ochutnává život ve všech jeho podobách. Dorty, odpolední čajové dýchánky v přírodě i vůně zakázaného milostné vzplanutí. Natáčení probíhalo v komplexu zámku Úsobí. Co všechno hudební trailer odkrývá a kde se dá už nyní zkouknout?

Zkraťte si čekání na Ježíška v Lužánkách

Kde si vykoledujete mikulášskou nadílku? Vyrobíte ozdoby, věnce a dárky? Kde zažijete vánoční atmosféru, zvyky, zpívání a vystoupení? Lužánecká pracoviště na několika místech v Brně nabízí program pro rodiny s dětmi od první adventní neděle až do příchodu Ježíška. Letos si užijete dokonce Medové Vánoce a celý prosinec i o vánočních svátcích si můžete zabruslit na Kluzišti Lesná!

Rubriky
Štítky
INZERCE / PODPORA