Work in progress nastupující generace choreografů s diskusí

Zveřejněno
Ve čtvrtek 27. srpna se ve Studiu ALTA v karlínské Invalidovně uskuteční Work in progress z Rezidence pro choreografy s koučinkem, na které naváže moderovaná debata Tanečních aktualit Dvě deci o tanci: Work in Progress. V rámci večera vystoupí Alicia Cubells, Becka McFadden, Jana Tereková, Eva Urbanová, Roman Zotov-Mikshin.

Rezidence pro choreografy s koučinkem je prestižním projektem Centra choreografického rozvoje SE.S.TA. Každoročně přijíždí do Prahy renomovaní zahraniční umělci – kouči a pracují s vybranými mladými choreografy z celého světa na rozvoji jejich tvorby. Rezidence je mezinárodně etablovaná a mimo jiné pomáhá českým choreografům prosadit se i mimo republiku.

Na závěr rezidence, která v letošním roce probíhala pouze s českými účastníky a zahraničními kouči formou videokonferencí, proběhne již tradiční Work in progress. Po představení rezidentů se uskuteční moderovaná debata Tanečních aktualit Dvě deci o tanci: Work in Progress, v rámci níž bude každý choreograf komentovat svoji práci na rezidenci a její vývoj, přístup a otázky, které se pokládali.

Divák má tak šanci nejen vidět komponovaný večer z několika choreografií nastupující generace současného tance, ale také více proniknout do jejího smýšlení, setkat se s problémy které řeší a s tím, jak nahlíží na současný svět. Diskusi povede Lucie Hayashi.

Další info

Den před závěrečným Work in progress je možné navštívit ukázku práce Alicii Cubells, Becky McFadden a Romana Zotov-Mikshina v prostorách Veletržního paláce. V expozicích Národní galerie se výstupy uskuteční ve středu 26. srpna od 15.00 hodin.

Vstup na celý program v Národí galerii i Studio ALTA je zdarma, stačí si zarezervovat místo ve Facebookové události.

Kontakt

Michaela Kessler
+420 601 153 560
michaela.kessler@se-s-ta.cz

Ke stažení:

podobné zprávy

K záchraně Arnoldovy vily jsme zase o krok blíž

Muzeum města Brna právě podepsalo partnerskou smlouvu s Národním muzeem umění, architektury a designu v Oslo o spolupráci na projektu „Centrum dialogu – záchrana a rehabilitace Arnoldovy vily“. Naplňuje se tak jedna z důležitých podmínek k získání grantu z Finančních mechanismů EHP/Norsko.

Příběh Dr. Emila Háchy ožije v Divadle D21

Divadlo D21 připravuje další, v pořadí již třetí premiérový titul v rámci letošní „české“ sezóny nazvané „Zemský ráj to napohled“. Jedná se o autorskou inscenaci Emil čili o Háchovi osvědčeného režijně-dramaturgického tandemu Jakub Vašíček – Tomáš Jarkovský, kteří se stálému publiku D21 představili již v roce 2018 – rovněž autorskou inscenací CLOUD. Jinak působí ve vedení královéhradeckého Divadla Drak. Kdo jejich tvorbu trochu zná, tomu musí být jasné, že ani v případě aktuálně připravované inscenace o Emilu Háchovi nepůjde o nějaký nudný, málem učebnicový portrét nebo obyčejnou „suchou činohru“…

Březen měsíc čtenářů 2021

I v této složité době Svaz knihovníků a informačních pracovníků ČR vyhlašuje dvanáctý ročník akce Březen – měsíc čtenářů. Logo BMČ pro vaši potřebu si můžete stáhnout z goo.gl/YHQew. SKIP pro tuto akci vydává krásný plakát, který si můžete vyzvednout v krajských knihovnách. Za pomoc s distribucí plakátů všem krajským knihovnám velmi děkujeme. Tento rok bude hlavním komunikačním tématem v českých knihovnách udržitelnost. V České republice vznikla v roce 2019 pracovní skupina Udržitelnost v knihovnách. Jejím cílem je prozkoumat role českých knihoven v naplňování cílů udržitelného rozvoje a pomoci jim je rozvíjet, prohlubovat a komunikovat veřejnosti i zřizovatelům.

Rubriky
Štítky
INZERCE / PODPORA