Tance v zahradách – Open air koncert

Koncert plný světových či českých premiér navazuje na loni započatou sérii projektů pod širým nebem, kterou odstartoval koncert Krajina jako hudba s Ivou Bittovou v zahradě vily Löw-Beer. Tentokrát se koncert odehraje v prostorách atria Filozofické fakulty Masarykovy univerzity na Arne Nováka. Veškeré další informace naleznete také na operadiversa.cz a na facebookové události.

Ceny magazínu Musical-opereta za roky 2020–2021 znají své vítěze

Po tříleté pauze se na prkna Městského divadla Brno vrací mimořádná ozdoba konce divadelní sezóny – festival Dokořán pro hudební divadlo 2022 a s ním i tradiční vyhlášení výsledků letos již pátého ročníku Cen magazínu Musical-opereta. Právě tímto slavnostním aktem byl v pátek 10. června 2022 před úvodním představením festivalu, kterým se stala hudební komedie hostícího Městského divadla Brno My Fair Lady (ze Zelňáku), zahájen celý festival, jenž Městské divadlo Brno pořádá ve dnech 10.–14. června 2022.

Do Brna se sjíždí mladí cirkusoví nadšenci na festival Freš Manéž

Čtyři dny společných tréninků, her, cirkusových, hudebních a divadelních workshopů, představení, artisti na zemi i ve vzduchu. To je osmý ročník festivalu mladého cirkusu Freš Manéž, který se koná od 9. do 12. června v lužáneckém pracovišti Legato v Kohoutovicích a představuje jedinečný prostor pro mladé přívržence nového cirkusu.

Lužánky se ponoří do světa čaje a keramiky

Čaj není pouze nápojem k zahnání žízně, ale dle čínské a japonské tradice je to především součást životní filozofie a klíč k dobré fyzické i psychické pohodě. Pohled do tradičního čajového umění, východní kultury a kvalitní (nejen čajové) keramiky nabízí už pošestnácté Středisko volného času Lužánky ve spolupráci s brněnskou Chajovnou. Akce s názvem Dny čaje a keramiky se uskuteční o víkendu 11. a 12. června v lužáneckém pracovišti Lidická.

Slavnostní odhalení pamětní desky v rámci Italských dnů na Špilberku

O víkendu na hradě Špilberku probíhala třídenní akce Italské dny na Špilberku. V pátek 20. 5. 2022 odpoledne, v rámci protokolární části a uvedení nové intervence do expozice Žalář národů upomínající na 200 let od příchodu karbonáře Silvia Pellica na Špilberk a 100 let od italské národní pouti, byla jako malé překvapení slavnostně odhalena pamětní bronzová deska s plastickým nápisem, rámovaná bílým mramorem, připomínající právě italskou národní pouť do Brna a na Špilberk roku 1922.

Hudební pocta otci genetiky

Světové i domácí hudební hvězdy vystoupí v červenci na Mendel Festivalu v Brně. Legendární americká kapela Kool & the Gang zahraje k poctě Mendela svůj světový hit Celebration.

Brňané pátrají po Mendelově pokladu v okolí Špilberku

Gregor Johann Mendel ukryl na záchranu augustiniánského kláštera železnou zásobu peněz, ke které vede cesta plná rébusů a šifer. Interaktivní procházka připomíná historii, vzdělává pokusy a ohromuje Mendelovým životem. Trasa vznikla na počest dvoustého výročí narození G. J. Mendela a je dostupná zdarma až do konce roku v okolí Špilberku. Na realizaci se podílelo Středisko volného času Lužánky společně s Jihomoravským krajem.

Nejen Skepta, ale i Bicep, Son Lux, Kae Tempest, Ride či Iva Bittová a Dunaj. Line-up Pop Messe je kompletní a do prodeje jdou jednodenní vstupenky

Nabitý program druhého ročníku progresivního festivalu Pop Messe nabídne téměř šedesát umělců ze zahraničí a Česka. Mezi hlavní hvězdy patří Skepta, Bicep, Son Lux, Kae Tempest a Ride. Dvoudenní akce proběhne od 29. do 30. července v areálu fotbalového stadionu Za Lužánkami a okolo Bobycentra. Kromě dvoudenních vstupenek jsou nově v prodeji i limitované jednodenní lístky.