Brno

Výstavy

Zeleň, cyklostezky i nová výstavba. Výstava o návrhu nového územního plánu je online

Jak nový územní plán pomůže rozvoji Brna? Jak klíčový dokument řeší zeleň, vnitrobloky, cyklostezky, novou zástavbu nebo výšku budov? A jak ho vidí politik, developer, ředitel ekologické nadace nebo městský architekt? Nejen tato témata shrnuje aktuální výstava s názvem 381 346 územních plánovačů, kterou připravila Kancelář architekta města Brna (KAM). Teď ji můžete navštívit online na webu brněnského Urban centra urbancentrum.brno.cz.

Celá zpráva...
Divadlo

Přijměte pozvání do livestreamové kavárny

Již loni na jaře jsme odstartovali první ze série videorozhovorů s našimi herci, které jejich příznivci a fanoušci mohli zpovídat, a oni jim v průběhu živého online rozhovoru, jenž byl vždy vysílán na naší divadelní facebookové stránce, všechny zvídavé dotazy rádi zodpověděli.

Celá zpráva...
Divadlo

Oslavte společně s Divadlem Bolka Polívky aprílový Den Zdravotních klaunů online!

Každoroční aprílová oslava Dne klaunů patří již po několik let mezi pravidelné akce Divadla Bolka Polívky. V dubnu 2020 byla tato tradice poprvé kvůli nástupu pandemie covid-19 přerušena. Po roční pauze se Divadlo Bolka Polívky ke Dni klaunů vrací, i když trochu jinak. Letošní oslavy proběhnou online, jak si aktuální situace žádá, a budou věnovány Zdravotním klaunům, kterým chce tímto způsobem divadlo vzdát hold a poděkovat jim. Letošní ročník proto nese název Den Zdravotních klaunů a uskuteční se 1. dubna od 16 hodin. Happening, jímž bude provázet moderátor, herec a Zdravotní klaun Filip Teller, je pořádán ve spolupráci s organizací Zdravotní klaun a FN Brno.

Celá zpráva...
Divadlo

Divadlo BuranTeatr uvede premiéru autorské inscenace SELF akcentující téma vztahové závislosti

Tvůrčí platforma BuranTeatr intenzivně pokračuje ve vytváření linie osobitých autorských projektů a spolupráci s progresivní generací divadelních tvůrců. Druhou premiérou BuranTeatru v sezóně 2020/2021 bude autorská inscenace s názvem SELF v režii Alexandry Bolfové volně inspirovaná dílem kontroverzní britské dramatičky Sarah Kane. Na online premiéru se můžete těšit 29. března v 17.00.

Celá zpráva...
Divadlo

Evžen Oněgin: televizní premiéra na ČT ART

Ve spolupráci s Českou televizí připravil soubor Janáčkovy opery NdB televizní premiéru nové inscenace EVŽENA ONĚGINA, kterou bude 29. března 2021 od 20:15 vysílat program ČT art. Při této příležitosti je spuštěn benefiční prodej vstupenek, jehož výtěžek poputuje Sociálnímu nadačnímu fondu města Brna a Jihomoravského kraje na pomoc lidem, které koronavirus dostal do těžké životní situace.

Celá zpráva...
Média

O řeči obrázků s Kultem a Janem Budařem

Tváří březnového Kultu se stal herec, spisovatel a budoucí režisér Jan Budař, který se rozpovídal i o vlastních ilustracích. Čeká vás množství knižních recenzí, kde si pro sebe velký prostor získal Jaroslav Foglar, který vdechl život Rychlým šípům nebo Hochům od Bobří řeky. A abyste poznali magazín KULT! i z méně formální stránky, představíme vám našich sedm Rytířů Kultu.

Celá zpráva...
Volnočasové aktivity

Zavřené Lužánky pomáhají, pečují a baví online i offline

Péče o děti převážně státních zaměstnanců se rozšířila na další lužánecká pracoviště. Seniorům se zájmem o očkování proti Covid-19 stále pomáhají na jedenácti místech v Brně a okolí lektoři, kteří také připravují letní tábory a online i offline aktivity pro všechny věkové kategorie. Středisko volného času Lužánky sice zůstává zavřené i v druhém pololetí, dál je ale organizací, která nabízí pomocnou ruku a zprostředkovává smysluplný program pro rodiny s dětmi doma a na procházkách.

Celá zpráva...
Divadlo

Divadlo Bolka Polívky do uší: nové epizody divadelních podcastů pobaví i potěší

Čekání na to, až bude opět možné usednout v hledišti a vychutnat si živé divadelní zážitky, si mohou příznivci Divadla Bolka Polívky krátit už od jara sérií podcastů. Ty dosavadní, které pro ně divadlo připravilo, nyní doplnily další dvě nové epizody: Příští zastávka: Divadlo Bolka Polívky a MALÉhRY KE KAFI. Poslechnout si je můžete na Spotify, Apple Podcasts, Google Podcasts, Youradio Talk nebo na YouTube kanálu divadla.

Celá zpráva...