Bára Basiková: Devadesátky byly šílená doba

Není marné občas se ohlédnout zpět v čase na místa a okamžiky, které znamenaly životní změnu, nebo dokonce převrat. Pávě o takových okamžicích, o životě matky-umělkyně a o své knižní novince opírající se o stejnojmenný blog Když skočíš, já taky… vypráví v rozhovoru stálice české hudební scény Bára Basiková.

Kurz etikety s Ladislavem Špačkem a Kultem

Každý z nás jistě rád čas od času vyrazí do společnosti Nedílnou součástí tohoto kroku samozřejmě etiketa. Právě o té jsme hovořili s Ladislavem Špačkem, dlouholetým mluvčím prvního českého prezidenta Václava Havla. Těšit se můžete také na recenzi nového Matrixu, několik knižních tipů či oblíbené hantecové okénko v podání Honzy „Žanka“ Hlaváčka.

Špetka svérázného humoru s Jaroslavem Duškem a Kultem

Obálka a samozřejmě i ústřední rozhovor prvního letošního Kultu patří Jaroslavu Duškovi, výrazné osobnosti české filmové a divadelní scény. Obzvlášť bohatá je tentokrát filmová a seriálová rubrika, která se mimo jiné věnuje korejskému fenoménu, Hře na oliheň. Velkou zajímavostí je pak rozhovor věnovaný řemeslné kovářské dílně, kde vznikají historické zbraně, šperky a další unikáty.

Za zábavou s Janem Rosákem a Kultem

Moderátora Jana Rosáka jsme vyzpovídali u příležitosti úctyhodného jubilea, slaví totiž 50. rok od nástupu do Československého rozhlasu. A také nás překvapil novou knihou Baví mě bavit. Čekají vás i další zajímavé rozhovory, filmové recenze, například na Dunu nebo Poslední souboj, dále seriálový hit Yellowstone či cesta do hlubin Brna – nakouknete do tramvajové štoly pod Špilberkem.

Provázek.kvíz s Terezou Volánkovou a Kultem

Herečka Tereza Volánková se k souboru brněnského Divadla Husa na provázku připojila poměrně nedávno, nicméně s ní přicházejí na jeviště i nedivadelní projekty. Jedním z nich je Provázek.kvíz, který vám na stránkách Kultu představíme. Dále vás navnadíme na nové Krotitele duchů, návrat legendárního Matrixu a přidáme oblíbenou kompilaci divadla, knih, rozhovorů a samozřejmě i jídla.

O divadle a filmu se Zdeňkem Junákem a Kultem

Brněnský herec a dabér Zdeněk Junák letos oslaví jubilejní 70. narozeniny, rozhovor s ním si tudíž Kult nemohl nechat ujít. Mimo obvyklých filmových, divadelních i knižních recenzí si tentokrát přečtete něco o historii moravských vín a zavítáte na zámek v Lysicích, kde vás provede zdejší kastelánka. Malé vzpomínkové okénko pak bude patřit Jeanu-Paulu Belmondovi.

Oslaďte si život s Ivetou Fabešovou a Kultem

Ústřední rozhovor zářijového Kultu bude tentokrát opravdu sladký. Doslova. Z obálky se na vás totiž usmívá Iveta Fabešová, která je známou cukrářkou a proslula svými luxusními francouzskými dezerty. Obzvlášť hutná je filmová rubrika, která kromě zevrubných recenzí skrývá malé tajemství – najdete zde totiž zbrusu nový komiks DRAKult!

Přehlídka ohňostrojů REGIOJET IGNIS BRUNENSIS v Brně si udržela mezinárodní styl i v koronavirové době. Do dvou srpnových ohňostrojných show bylo zapojeno 13 zemí ze čtyř kontinentů

Koronavirus sužující už druhým rokem prakticky celou planetu přinesl mnoho změn do obvyklého lidského konání a chování. A jak se zdá, bohužel ne na krátkou dobu. Už vloni se protipandemická opatření dotkla i pořádání mezinárodní přehlídky ohňostrojů. A nejen v Brně, ale všech produkcí s velkou koncentrací lidí všude ve světě. Produkční tým IGNIS BRUNENSIS po loňském operativně zúženém a přemístěném ročníku připravil pro letošní 24. ročník plnohodnotnou soutěžní koncepci s pěti velkolepými ohňostroji v mezinárodním provedení, znovu nad hradem Špilberk.

Brněnská muzejní noc se letos výjimečně odehraje v srpnu

Další ročník Brněnské muzejní noci připadl díky koronavirové pandemii netradičně na srpen – v sobotu 7. srpna od 18 hodin do půlnoci budou návštěvníci moci navštívit rozličné kulturní instituce se speciálním programem. O kyvadlovou dopravu mezi jednotlivými muzei a galeriemi se opět zdarma postará Dopravní podnik města Brna.