Praha

Charita

Akce Cihla zve na doprovodný program!

Jako každý rok, i letos se v ulicích Prahy prodávají benefiční cihly, které si dárci zakoupí, pomalují a podpoří tak opravu Chráněných bydlení pro lidi s mentálním postižením. Všech předchozích 21 ročníků benefiční kampaně AKCE CIHLA se těšilo pravidelné podpoře ze stran osobností. Letos tomu nebude jinak. Herci, zpěváci, sportovci i další celebrity se na hodinu promění v prodejce cihel a můžete se s nimi setkat u stánku v ulici Na Příkopě. V současné době ladíme detaily, ale určitě se potkáte s patrony sbírky Tomášem Vaňkem, Simonou Stašovou a Jaroslavem Svěceným.

Celá zpráva...
Festivaly

Mezipatra na Prague Pride: Program Identita ve městě uvede předpremiéru snímku Nic ve zlým a přivítá zahraniční hosty

Queer filmový festival Mezipatra uvede během festivalu Prague Pride program pod názvem Identita ve městě. Divačky a diváci budou moci navštívit večerní promítání a zúčastnit se pub quizu, Q&A s filmovými tvůrkyněmi nebo diskuzí o queer kultuře a tématech, která hýbou současnou LGBTQ+ komunitou. Akce se konají v Kasárnách Karlín od 2. do 6. srpna 2021 vždy od 19:00.

Celá zpráva...
Divadlo

Divadlo Na zábradlí uvede novinku Ahoj vesmíre! v Planetáriu Praha ve Stromovce

Výjimečný divadelní tvar uvádí Divadlo Na zábradlí v prostoru Planetária Praha ve Stromovce, který disponuje největší projekční plochou v České republice. Diváky tak čeká nevšední intermediální představení, jehož budou přímou součástí. Ahoj vesmíre! je totiž zdivadelněnou konferencí We Are The Humans 2021, jejímž účelem je vytvořit vizitku lidstva pro mimozemské civilizace – a právě její podobu a obsah bude moci publikum aktivně ovlivňovat. Každá repríza bude probíhat a končit trochu jinak, půjde tedy vždy o unikátní divadelní zážitek.

Celá zpráva...
Divadlo

Zpátky do divadla! D21 v červnu opět ožije a uvede hned dvě premiéry

Pražské Divadlo D21 konečně zahájí sezónu. Už téměř neuvěřitelné se stává skutečným – dle současného plánu rozvolňování se diváci pomalu budou moci vracet do divadelního hlediště. Zatím sice s omezeními a za dodržování hygienických opatření, ale je to tak! I D21 proto okamžitě zareagovalo a na červen nasazuje hned dvě odkládané premiéry nedávno nazkoušených inscenací a další akce. Tomuto velice opožděnému znovuzahájení sezóny 2020/21 bude navíc předcházet speciální venkovní akce s názvem Rychlý rande se sezónou, která se uskuteční ve čtvrtek 27. května přímo před divadlem, tedy ve vnitrobloku v Záhřebské 21 a to od 17:30 do 20:00 hodin.

Celá zpráva...
Hudba

Michal David se vrátí do O2 areny v roce 2022

Zpěvák, hitmaker a hudební producent Michal David /60/ oslavil v loňském roce své životní jubileum. Oslava jeho 60. narozenin měla proběhnout ve velkém stylu v největší koncertní hale v České republice v O2 areně. Původní termín konání byl plánován na červen 2020. Vzhledem k výskytu onemocnění COVID-19 a nařízení české vlády z dubna 2020 byly stanoveny nové termíny koncertů v roce 2021. Avšak ani v těchto termínech se zpěvák do O2 areny nepodíval.

Celá zpráva...
Divadlo

Kafkova Amerika jako snová road-movie v Divadle D21

Pražská nezávislá scéna, Divadlo D21, se i přes nepříznivou situaci rozhodla „splnit“ dramaturgický plán sezóny s podtitulem „Zemský ráj to napohled“ bezezbytku, a tak přichází se čtvrtou a poslední premiérou. Je jí adaptace románu Franze Kafky Amerika (roku 1927 původně vydaného pod názvem Nezvěstný). Tentokrát si Divadlo D21 pozvalo ke spolupráci mladého režiséra Ondřeje Štefaňáka, jednoho z kmenových tvůrců Divadla X10, který s D21 spolupracuje poprvé stejně jako dramaturgyně Barbora Hančilová. V jejich podání inscenace nabídne současné scénické glosování Kafkova amerického snu jako subjektivní road-movie nejen o cestě českoněmeckého Honzy fantasmagorickou krajinou duše mladého člověka 21. století.

Celá zpráva...
Umění

Studenti vysokých uměleckých škol v Praze se spojili, otevírají digitální galerii Vyšeart na Vyšehradě!

Od 5. května do 31. srpna 2021 se otevře v parku Národní kulturní památky Vyšehrad digitální galerie VYŠEART, na které se podílí studenti tří vysokých uměleckých škol v Praze (AVU, HAMU, UMPRUM). Celkem 28 mladých umělců spojilo své tvůrčí síly a ve dvojici hudebník + výtvarník vzniklo 14 děl, která budou rozmístěna po parku v digitální podobě. Návštěvníci se k nim dostanou pomocí QR kódů, které si naskenují svým mobilním zařízením. Celá akce se koná pod záštitou Městské části Prahy 2, Národní kulturní památky Vyšehrad a za podpory AVU, HAMU, UMPRUM a OSA. Více informací se dozvíte na sociálních sítích Vyšeart.

Celá zpráva...
Divadlo

Příběh Dr. Emila Háchy ožije v Divadle D21

Divadlo D21 připravuje další, v pořadí již třetí premiérový titul v rámci letošní „české“ sezóny nazvané „Zemský ráj to napohled“. Jedná se o autorskou inscenaci Emil čili o Háchovi osvědčeného režijně-dramaturgického tandemu Jakub Vašíček – Tomáš Jarkovský, kteří se stálému publiku D21 představili již v roce 2018 – rovněž autorskou inscenací CLOUD. Jinak působí ve vedení královéhradeckého Divadla Drak. Kdo jejich tvorbu trochu zná, tomu musí být jasné, že ani v případě aktuálně připravované inscenace o Emilu Háchovi nepůjde o nějaký nudný, málem učebnicový portrét nebo obyčejnou „suchou činohru“…

Celá zpráva...
Volnočasové aktivity

Zažijte divadelní dobrodružství v pražských ulicích a propadněte se do doby stavovského povstání

Chcete se při procházce pražskými ulicemi něco dozvědět, a ještě se zasmát? Vyrazte s Geisslers Hofcomoedianten na dobrodružnou venkovní on-line hru Hero of the White Hill: ten, který tam byl, která vás zavede do doby povstání českých protestantských stavů proti císaři. Nebojte se ale nudného dějepisu, jak už je u Geisslerů zvykem, legrace musí být i na popravišti…

Celá zpráva...