Už 30 let vede Lipka lidi k citlivému vztahu k přírodě. Teď buduje první klimatickou zahradu v Brně

Brněnská organizace pro environmentální vzdělávání Lipka slaví 30 let. Z malého Domu ekologické výchovy se rozrostla na instituci, která má široký dopad na ekologickou výchovu dětí i dospělých. K oslavám připravila Lipka pro veřejnost 30 inspirací pro lepší budoucnost. Jednou z nich je i vůbec první klimatická zahrada v Brně. Lidé se mohou těšit také na tipy na tvoření z přírodních materiálů, debaty o klimatu, prohlídku elektromobilu či výlety do přírody.

Tipy na výlet po Vysočině: S dětmi, do přírody i za kulturou

Přemýšlíte, kam na výlet? Koruna Vysočiny přináší parádní tipy na místa, která zaujmou děti i dospělé. Vyrazit na ně můžete autem, na kole, ale třeba i pěšky s kočárkem. Podívejte se na 3 nejoblíbenější tipy na výlet po Vysočině a naplánujte si skvělý program třeba hned na příští víkend.

Den Země a čarodějnice interaktivně a tvořivě s Lužánkami

Pro rodiny s dětmi je v Brně a okolí připravený program na dvě jarní tradiční slavnosti – Den Země a Pálení čarodějnic. Středisko volného času Lužánky se každoročně připojuje k celosvětové podpoře naší planety a přírody přes ekologicky laděnou hru Bílovický Hovnivál. A magickou Filipojakubskou noc na konci dubna zájemci zažijí čtyřikrát jinak v Bohunicích, v Žabovřeskách a v parku Lužánky. Navíc si budou moct pořídit Čarodějnický balíček!

Oslavy dne země: letos na téma hmyzu a netradičně

Jak moc je vážné, že z přírody mizí hmyz, a proč by nás to mělo zajímat? I přes nepříznivou epidemiologickou situaci se můžete těšit na oslavu Dne Země, i když trochu jinou, než na jakou jste byli zvyklí – Lipka a další organizace právě teď připravují vědomostmi nabitou online hru v přírodě a také zábavné hmyzí aktivity pro rodiče s dětmi!

BRNO 360 | nejkrásnější město

Zurčící potůčky, ranní mlha, rozbřesk slunce, peřeje a zátočiny řek… to není začátek dokumentu o horských stráních, ale o druhém největším městě České republiky. Brno 360 pod umělou oblohou brněnského digitária je tady!

Ze zářijové výstavy fotografií Martina Raka vyroste les – patronem je Tomáš Klus

Podpořte s Hnutím Duha a patronem Tomášem Klusem přírodní krásy naší země. Ve čtvrtek 17. září od 18 hodin proběhne v pražském Vnitroblocku vernisáž výstavy a benefiční aukce 14 velkoformátových fotografií předního českého krajinářského fotografa Martina Raka. Patronem výstavy se stal písničkář Tomáš Klus, který s Hnutím Duha a jeho výzvou Zachraňme lesy spolupracoval již v minulosti a na akci se tentokráte objeví v trochu netradiční roli. Výtěžek z aukce poputuje na obnovu českých lesů po kůrovcové kalamitě. Výstavu, která se měla původně uskutečnit již letos v březnu, bude možné navštívit do 26. září.

Konec sledování filmů v izolaci, pojďte na Jeden svět

Sušice, 25. srpna 2020 – V březnu musel být festival Jeden svět Sušice z důvodu koronavirové krize zrušen. Organizátoři se však nevzdali a rozhodli se třetí ročník festivalu uspořádat v náhradním termínu. Na dokumentární filmy, diskuze a doprovodný festivalový program se můžete těšit od 10. do 12. září 2020. Festivalový tým tak lidem dává možnost po nekonečném sledování filmů v izolaci sdílet (nejen) filmové zážitky s ostatními diváky a hosty, odborníky na různá témata. Letošním hlavním tématem zůstává klimatická změna a její dopady na lokální krajinu. To vše a mnohem víc přinese pod mottem „až naprší a uschne“.

Poznej brněnskou džungli

Ukažme společně světu, jak bohatá a jedinečná je příroda v Brně! Stačí k tomu jednoduchá aplikace a vaše procházky městem nebo jeho okolím. Samozřejmě s rouškou!