Rubriky
Štítky
Kultura

Brněnská podcastová platforma pro nezávislou hudbu rozšíří působnost celoevropsky

Rádio Ponava, které v srpnu oslaví první rok své existence, čeká rozšíření působnosti a další profesionalizace. Nový program a nová tvář a struktura tohoto “rádia” bude v rámci projektu “UFMC” vznikat ve spolupráci brněnské kavárny Ponava s hudební fakultou konzervatoře v Haagu, slovenským vydavatelstvím Hevhetia a polským festivalem Voicingers.

Celá zpráva...
Kultura

A je to tady! Hudební trailer ze života Marie Antoinetty ve vašem obýváku ke shlédnutí už teď.

Hudební trailer o Marii Antoinettě nahlíží do druhé poloviny 18. století. Zde tamějším dvorem přezdívaná „Madame Deficit“ ochutnává život ve všech jeho podobách. Dorty, odpolední čajové dýchánky v přírodě i vůně zakázaného milostné vzplanutí. Natáčení probíhalo v komplexu zámku Úsobí. Co všechno hudební trailer odkrývá a kde se dá už nyní zkouknout?

Celá zpráva...
Vzdělávání

Zkraťte si čekání na Ježíška v Lužánkách

Kde si vykoledujete mikulášskou nadílku? Vyrobíte ozdoby, věnce a dárky? Kde zažijete vánoční atmosféru, zvyky, zpívání a vystoupení? Lužánecká pracoviště na několika místech v Brně nabízí program pro rodiny s dětmi od první adventní neděle až do příchodu Ježíška. Letos si užijete dokonce Medové Vánoce a celý prosinec i o vánočních svátcích si můžete zabruslit na Kluzišti Lesná!

Celá zpráva...
Kultura

Natali Santini představí své ilustrace na FRAME Festivalu

Natali Santini (19) je švédská ilustrátorka, sopranistka a básnířka žijící v Praze. Její díla jsou zastoupena v soukromých sbírkách v České republice, Španělsku, Švédsku, Francii a v USA. Tento rok představí své umění na mezinárodní přehlídce FRAME Prague Comics Art Festival, která se zaměřuje na to nejlepší ze současného autorského komiksu, ilustrace a samovydavatelské tvorby.

Celá zpráva...
Kultura

Kanárský projekt Šuhajky přivezl na CzechFest cimbálový soubor

Kanárský projekt Šuhajky pořádal k příležitosti oslav Dne vzniku samostatného československého státu CzechFest. Dvoutýdenní festival se konal na Kanárských ostrovech – Tenerife a La Palma. Během těchto dní se pořádaly koncerty s živou cimbálovou hudbou, workshopy a přednášky. Cílem projektu bylo přiblížit českou kulturu a hudbu Kanářanům i ostatním lidem, kteří žijí na Kanárských ostrovech.

Celá zpráva...
Vzdělávání

Masarykova univerzita udělila dva čestné doktoráty

Seznam nositelů čestné vědecké hodnosti doctor honoris causa Masarykovy univerzity se rozrostl o dvě jména. Vedení univerzity se rozhodlo tímto titulem v oboru muzikologie ocenit amerického profesora Michaela Beckermana, jenž významnou část svého života zasvětil české hudbě, a také v oboru hospodářská politika jednoho z nejuznávanějších světových odborníků v oboru dopravní ekonomie profesora Chrise Nashe z Velké Británie.

Celá zpráva...
Kultura

CENU TALENT ROKU 2022 ZÍSKÁ AMERIČAN MICHAEL SHAHEEN

Podzimní knižní veletrh v Havlíčkově Brodě se stane dějištěm historicky prvního předání literární ceny TALENT ROKU. V pátek 14.10.2022 ji z rukou ředitelky agentury MÁM TALENT převezme její letošní držitel Američan Michael A. Shaheen za svůj román o císaři Karlu IV., Pátá královna.

Celá zpráva...
Vzdělávání

Lužánecký Polybus vyjede na tři podzimní akce v Brně

Pojízdný polytechnický kabinet neboli Polybus vzdělává a baví děti nejen na základních a mateřských školách, v říjnu a listopadu se s ním setká také široká veřejnost. Na Ekofilmu Brno, Maker Faire Brno a Bastlfestu. Děti i dospělí si tak vyzkouší řemeslo na vlastní kůži pod dohledem lužáneckých lektorek a lektorů. Projekt Polybus realizuje SVČ Lužánky v rámci mezinárodního projektu EduSTEM.

Celá zpráva...
Kultura

NEJLEPŠÍ SVĚTOVÉ ZIMNÍ FILMY MÍŘÍ DO BRNA

Jedenáctý ročník filmového festivalu Snow Film Fest přinese 1. listopadu do Brna pořádnou nadílku těch nejlepších světových a českých filmů se zimní outdoorovou tématikou. Těšit se můžete na osm filmů plných adrenalinu, dobrodružství a nezkrotné přírody.

Celá zpráva...
Vzdělávání

PARTNERSKÉ SOUZNĚNÍ: Zábavná hra o podstatných věcech, která mění vztahy. Vyhrát však mohou jen oba hráči

Harmonický a láskyplný vztah není samozřejmostí, je potřeba na něm denně pracovat. To jsou slova Jana Derky, autora unikátní deskové hry Partnerské souznění určené pro páry, manžele i milence, kterým pomáhá proměnit nefunkční vztahy. Znovu probudit vášeň i hravost, prolomit stereotyp a najít cestu ze společné krize. Proto hru oceňují nejen páry, ale i terapeuti a koučové. Nyní navíc dostává nový rozměr – z každé prodané hry jde 500 korun na pomoc dětem.

Celá zpráva...