Cesta ke splnění snu dětí z dětských domovů se naplňuje

Zveřejněno

Zakladatelka Nadačního fondu Na 1lodi, který zajišťuje zážitky pro děti a mladé lidi z dětských domovů v Brně, se stane kmotrou nového kalendáře Život v harmonii 2022. Výtěžek z prodeje putuje na konto Nadačního fondu, jehož cílem v roce 2022 je splnit dětský sen o cestě k moři.

Tvůrkyní kalendáře je podnikatelka Kateřina Čechurová a fotografka Sandra Janatková. Slavnostní křest se uskuteční v Hotelu Barceló Brno Palace v úterý 9.11. 2021 od 17 hodin. Dvojjazyčný kalendář přináší nejen umělecké fotografie, ale i inspirativní texty k zamyšlení. „Impulzem vytvořit kalendář byla čistá radost z tvorby, inspirovaná krásami Korfu. Chtěly jsme ukázat zralou ženskost v plné síle bez jakéhokoli tlaku na dokonalost. Chceme inspirovat k tomu, aby bez ohledu na věk, váhu, či společenskou roli se život užíval v plné hojnosti. Myšlenkou, věnovat výtěžek z prodeje kalendáře Nadačnímu fondu Na1lodi, to začalo celé dávat ještě větší smysl. S patronkou fondu Monikou Melicharovou od jara spolupracuji na novém projektu a vzbudila ve mně důvěru. Vzájemná spolupráce je pro mě zárukou, že všechny získané finance transparentně poputují k dětem“ svěřuje se Kateřina.

Projekt Nadačního fondu vznikl čistě z touhy 3 přátel podpořit děti z dětských domovů v Brně a udělat jim radost. Monika Melicharová v úspěšné jednorázové akci uviděla příležitost vytvořit něco smysluplného a trvalého. Zjistila skutečné potřeby ředitelů domovů i dětí, a na základě toho založila v roce 2020 Nadační fond Na1lodi. V současné době s dobrovolníky pořádá dětské dny na ranči s koňmi pro více jak 50 dětí. „Připravili pro nás spoustu zážitků – hřebelcovali jsme koně, čistili jim kopyta. Před samotnou vyjížďkou jsme koně osedlali. Bylo to jak v pohádce. Po příjezdu jsme si dali nášup luxusní rajské omáčky. Dalším zážitkem byla jízda na čtyřkolkách. To byl adrenalin!“ pochvaluje si desetiletá Rozália z dětského domova. Když se Monika ptala dětí, co by si přály úplně ze všeho nejvíc, odpověď zněla jednoznačně, společná cesta k moři. Cílem Nadačního fondu pro rok 2022 je tento sen uskutečnit. Všichni, kteří za organizací slavnostního křtu stojí, věří, že podpora a štědrost pozvaných hostů a partnerů, bude startovací metou k naplnění dětského snu.

Večerem provede moderátor Jiří Wiener. O hudebně zábavnou část se postará pěvecké duo z Městského divadla Brno, Petr a Johana Gazdíkovi. Hosté se mohou těšit na příjemnou společnost zajímavých lidí, welcome drink, a bohatý raut. Na programu je i prodej 6 vybraných zarámovaných fotografií s citátem z kalendáře.

Další info

Pokud vidíte příležitost mít kalendář jako smysluplný dárek, kterým můžete potěšit sebe, své blízké, partnery, klienty a zaměstnance, objednat si je můžete již dnes (odesílány budou až po křtu).

Kontakt

Monika Melicharová
+420 777 747 223
jsme @na1lodi.cz

Ke stažení:

podobné zprávy

Netradiční Křídla 2020/2021 nabídla tradiční zábavu

Tradice divácké ankety o nejoblíbenějšího herce, herečku, inscenaci a tvůrčí počin vznikla v Městském divadle Brno v roce 1997 a v sobotu 15. ledna 2022 se na Činoherní scéně MdB v režii Stanislava Slováka uskutečnil již 25. ročník. Křídla udělovaná za loňskou „podivnou sezónu“ však ovšem snad ani nemohla být obvyklá. Proběhla tedy výjimečně bez tradičních cen udělovaných diváky. Ani tak ale nebylo o zábavu nouze!

Mezinárodní hvězdy Magdalena Kožená a Sir Simon Rattle obdrží čestný doktorát JAMU

Čestný doktorát Janáčkovy akademie múzických umění získá česká operní a koncertní pěvkyně Magdalena Kožená a také britský orchestrální i operní dirigent Sir Simon Rattle. Obě hvězdy mezinárodního hudebního nebe si mimořádné ocenění převezmou při slavnostním zasedání Umělecké rady JAMU v úterý 18. ledna v Divadle na Orlí, kde ceremoniál v 11 hodin začne.

Premiéra Kráska a zvíře

Jedna z nejkrásnějších francouzských pohádek pojednává o síle obětavosti a lásky, které dá hlavní hrdinka přednost před životem v přepychu a bohatství. Stejně jako ona i každý z nás žije příběh svého života. Někdo ten svůj tráví sledováním příběhů druhých, takže nakonec ani nemá kdy naplno prožít ten svůj. Nezáleží na tom, jak kdo vypadá v záři televizních reflektorů nebo při potlesku diváků v televizním studiu. Světla televizního studia z nás lepšího člověka neudělají.

Rubriky
Štítky
INZERCE / PODPORA