Do Brna se sjíždí mladí cirkusoví nadšenci na festival Freš Manéž

Zveřejněno

Čtyři dny společných tréninků, her, cirkusových, hudebních a divadelních workshopů, představení, artisti na zemi i ve vzduchu. To je osmý ročník festivalu mladého cirkusu Freš Manéž, který se koná od 9. do 12. června v lužáneckém pracovišti Legato v Kohoutovicích a představuje jedinečný prostor pro mladé přívržence nového cirkusu.

Cílem festivalu Freš Manéž je sdílení a předávání cirkusových dovedností, zkušeností a zážitků, a to prostřednictvím společných aktivit a vystoupení i pro veřejnost. Své umění předvedou artisti z Brna z Cirkusu LeGrando, z dalších českých měst, ale také ze Slovenska, Německa a Estonska! V lužáneckém pracovišti Legato se na čtyřdenní akci očekává až šedesát cirkusových nadšenců, trenérů a pedagogů.

„Celý festival zahájíme pouličním happeningem, který bude zakončen představením estonského cirkusu Folie. Diváci se mohou těšit také na dvě profesionální vystoupení v podání mladých absolventů zahraničních cirkusových škol. Filip Zahradnický, absolvent The Academy of Modern Circus v Kodani, představí to nejlepší ze své tvorby v minisérii Collection. Duo Balancealots, což jsou absolventi Codarts Circus Arts v Rotterdamu, přiveze veselou pouliční show „Link The Click“. Prostor dostanou také experimentální čísla účastníků festivalu či mladá krev hostujícího Cirkusu LeGrando,“ zmínila letošní lákadla producentka festivalu Aneta Tesařová.

Tato v Česku ojedinělá platforma pro setkávání a trénink mladých cirkusáků vyvrcholí v sobotu v podvečer netradiční společnou site specific podívanou v přilehlých exteriérech. Na té se představí uskupení z Olomouce (Cascabel), Brna (LeGrando), Bratislavy (Cirkus Kus), Prahy (Cirqueon), Plzně (Žongléros), Stuttgartu (Circus Circuli, DE) a Tallinnu (Cirk Folie, EST). Akci pořádá od roku 2014 Cirkus LeGrando a i tentokrát se návštěvníci mohou těšit na dechberoucí přehlídku cirkusového umění s mezinárodním přesahem.

Kontakt

Konrad Heczko
+420 776 120 440
konrad@luzanky.cz

Ke stažení:

podobné zprávy

Brněnská podcastová platforma pro nezávislou hudbu rozšíří působnost celoevropsky

Rádio Ponava, které v srpnu oslaví první rok své existence, čeká rozšíření působnosti a další profesionalizace. Nový program a nová tvář a struktura tohoto “rádia” bude v rámci projektu “UFMC” vznikat ve spolupráci brněnské kavárny Ponava s hudební fakultou konzervatoře v Haagu, slovenským vydavatelstvím Hevhetia a polským festivalem Voicingers.

A je to tady! Hudební trailer ze života Marie Antoinetty ve vašem obýváku ke shlédnutí už teď.

Hudební trailer o Marii Antoinettě nahlíží do druhé poloviny 18. století. Zde tamějším dvorem přezdívaná „Madame Deficit“ ochutnává život ve všech jeho podobách. Dorty, odpolední čajové dýchánky v přírodě i vůně zakázaného milostné vzplanutí. Natáčení probíhalo v komplexu zámku Úsobí. Co všechno hudební trailer odkrývá a kde se dá už nyní zkouknout?

Zkraťte si čekání na Ježíška v Lužánkách

Kde si vykoledujete mikulášskou nadílku? Vyrobíte ozdoby, věnce a dárky? Kde zažijete vánoční atmosféru, zvyky, zpívání a vystoupení? Lužánecká pracoviště na několika místech v Brně nabízí program pro rodiny s dětmi od první adventní neděle až do příchodu Ježíška. Letos si užijete dokonce Medové Vánoce a celý prosinec i o vánočních svátcích si můžete zabruslit na Kluzišti Lesná!

Rubriky
Štítky
INZERCE / PODPORA