Jak napsat tiskovou zprávu? (ukázková TZ)

Zveřejněno

Každý, kdo někdy musel tiskovou zprávu (TZ) vytvořit, jistě uzná, že to není jen tak. Pokud chcete informace zaručeně poslat do světa, musíte TZ vystavět tak, aby nezapadla v záplavě jiných tiskovek a zároveň aby své adresáty oslovila. Podívejme se spolu na to, co všechno musí taková TZ obsahovat?

Tisková zpráva

Každá tisková zpráva by měla obsahovat tyto části: název (titulek), perex, mezititulky, fotografie, videa, text zprávy, kontaktní údaje, dokumenty ke stažení a další informace

Perex je první (úvodní) odstavec každé zprávy, ve kterém by mělo být vyextrahováno vše, o čem je TZ, co je jejím obsahem. V perexu se uvádí nejdůležitější informace celé zprávy. Perex je jazýčkem na miskách vah a nejčastěji rozhoduje o tom, jestli se čtenář začte do obsahu celé zprávy a dozví se další podstatné informace. O to přeci jde, přesvědčit či nalákat čtenáře, aby svůj drahocenný čas věnoval obsahu celé zprávy. Pokud čtenáře nezaujme nadpis ani perex, neočekávejte, že bude ztrácet dál čas s vaší zprávou.

O tom, co vše má obsahovat TZ, a  jak psát tiskové zprávy se dočtete na webu TZonline.cz v části Zveřejnit zprávu.

Nebo můžete požádat o zaslání návodu Jak napsat TZ?

Další info

Více o webu TZonline.cz

Hledáte nejnovější události ze světa kultury, sportu, cestování, gastronomie nebo byznysu? Potom jste u nás na správné (webové) adrese. Internetový portál TZonline.cz zveřejňuje ještě teplé tiskové zprávy (TZ) přímo z dílen kulturních institucí, spolků, firem, organizací, klubů, sdružení či drobných podnikatelů.

Naším cílem je vytvořit místo, kam mohou výše zmíněné subjekty své TZ vyvěsit. Tiskovky jsou pak snadno přístupné jak veřejnosti, tak široké obci médií a redaktorů, která může informace použít ke zpracování ve svém zpravodajství. Díky filtru každý návštěvník snadno najde to, co ho zajímá – od nového zpracování Bídníků, přes otevření nové steakové restaurace, až třeba po zahájení prodeje nového druhu koblih.

TZonline.cz slouží jako další distribuční prostor neziskového spolku KULT, z. s., jehož hlavní činností je podpora a propagace kultury, kulturního dění a sportu. Více o jeho aktivitách najdete ZDE.

Kontakt

Radek Holík
777 221 936
radek.holik@kult.cz
podobné zprávy

Zažijte léto na Mariánském náměstí

Divadelní performance, festivaly, prezentace umění nebo Zažít město jinak. To vše vás čeká na Mariánském náměstí na Praze 1 od června až do září 2022. Sezónu plnou kulturního programu zažije Mariánské náměstí již po třetí. Na své si přijdou děti i dospělí různých věkových kategorií. Vstup na akce je zdarma.

KŘTINY V TISKÁRNĚ POINT CZ

Ve čtvrtek 2. června 2022 proběhl ve výrobním závodě tiskárny POINT CZ v Medlově u Brna křest nového tiskového stroje Heidelberg Speedmaster. Oficiálně tak byla zakončena první fáze velkého investičního projektu společnosti, který ji posouvá směrem k robotizované budoucnosti Průmyslu 4.0.

ŠEDESÁT/ Sólo pro stále mladou dámu. 60 let oddělení dějin architektury

Architektura (rodu ženského) je nestárnoucí „Dámou“. Provází lidstvo od úsvitu jeho dějin. Mnohdy avantgardní až extravagantní, inspirující, nezkrotná – jindy poddajná či poplatná své době, ale stále se proměňující. Taková bude i nová výstava na hradě Špilberku. Muzeum města Brna k oslavě jubilea oddělení dějin architektury připravilo živou a obměňující se výstavu, která návštěvníkům představí již dlouholetou a významnou činnost tohoto oddělení. Výstava bude k vidění od 23. června do 31. prosince 2022. Bude obměňována a doplňována doprovodnými akcemi.

Rubriky
Štítky
INZERCE / PODPORA