Mladí vinaři pořádají 29. 4. konferenci o Zdravé půdě

Zveřejněno
Spolek Mladí vinaři pořádá dne 29. 4. od 10 do 16 hodin online konferenci věnovanou tomu nejzákladnějšímu, co ovlivňuje nejen jejich práci, ale také jejich životy a celou společnost – půdě.

Zdravá půda je pro nás velké téma, o kterém bychom rádi mluvili nejen s kolegy vinaři, zemědělci, sedláky a farmáři, ale se všemi těmi, které zajímá, jak to vypadá s půdou právě teď, jak to bylo v minulosti a co všechno můžeme udělat pro to, aby půda, která je obživou nás všech, byla v budoucnosti plná života,” vysvětluje Dominika Černohorská, předsedkyně spolku Mladí vinaři a pokračuje: “Cílem naší konference je přinést posluchačům motivaci k tomu se nad půdou začít zamýšlet z hodnotového hlediska, a to nejen vyjádřené-ho finančně. Cítíme, že je čas na bilancování, možná na nastavování nových hodnot a přístupů.

Organizátorům se podařilo získat zajímavé odborníky, na jejichž vystoupení se mohou účastníci konference těšit. Jsou to geolog RNDr. Václav Cílek, odborník na mikrobiom půdy Ing. Jaroslav Záhora, ředitel sekce rostlinné výroby na Ústředním kontrolním a zkušebním ústavu zemědělském Ing. Jiří Urban a Jiří Prachař, iniciátor a leader projektu Farmářské školy. Součástí programu bude závěrečná panelová diskuze, v rámci níž budou vystupující odpovídat na dotazy diváků kladené v průběhu online přenosu.

Cena vstupenky je 790 Kč a zahrnuje také sborník a lahev biodynamického vína.
Konferenci podpořil Vinařský fond České republiky.

Vstupenky je možné zakoupit na oficiálním webu Mladých vinařů (www.mladivinari.cz/konference)

Další info

Spolek Mladí vinaři vznikl v roce 2016 a sdružuje vinaře a vinařky z České republiky do 40 let. Jeho posláním je především setkávání, spolupráce a sdílení know-how jeho členů. Spolek se cítí být reprezentantem nastupující generace vinařů, překonávající hranice konkurence se snahou o to, aby se celý obor posouval a rozvíjel.

V současné době má spolek Mladí vinaři 13 členů (10 mužů a 3 ženy). Kromě společných marketingových aktivit pořádá sdružení každoročně několik odborných seminářů otevřených veřejnosti, především té odborné. Čtvrtým rokem Mladí vinaři stojí za organizací konference na aktuální vinařská témata.

Kontakt

Eva Pelikánová
+420 739 205 380
eva@mladivinari.cz

Ke stažení:

podobné zprávy

Antická Štvanice 2021: Římská Lukrécie

Divadelní soubory Geisslers Hofcomoedianten a Tygr v tísni, působící v Divadle VILA Štvanice, uvádějí v koprodukci parodickou operní travestii Římská Lukrécie v režii Petra Haška a hudebním nastudování skladatele Tomáše Hanzlíka. Na diváky bude v září mezi Hlávkovým mostem a Divadlem VILA Štvanice čekat překvapivě živá opera snesená z piedestalu honosných sálů do nomádského kempu.

Festival TrutnOFF BrnoON bude věnován postiženým tornádem na Moravě. Lidem ze zasažených oblastí poskytne vstup zdarma

Hudební festival TrutnOFF BrnoON, který se uskuteční v tradičním termínu 20. až 22. srpna, bude letos věnován postiženým tornádem na Moravě. Lidem ze zasažených oblastí se pořadatelé na základě osobní zkušenosti rozhodli poskytnout na celý festival vstup zdarma. Multižánrová přehlídka představí na pět desítek kapel všech žánrů. Hudbu budou tradičně doprovázet open air bohoslužby, přednášky, poezie mladých básníků, divadlo nebo meditace. Nejstarší hudební setkání v zemi s kořeny v osmdesátých letech pořádané původně v Trutnově našlo po dlouhých sporech s trutnovskou radnicí nové působiště ve druhém největším městě ČR. Festival se vloni i přes pandemická omezení poprvé uskutečnil v brněnském areálu „Na Střelnici“ a s padesátkou kapel byl největší hudební přehlídkou pod širým nebem minulého léta.

Rubriky
Štítky
INZERCE / PODPORA