Lužánecký Polybus vyjede na tři podzimní akce v Brně

Zveřejněno

Pojízdný polytechnický kabinet neboli Polybus vzdělává a baví děti nejen na základních a mateřských školách, v říjnu a listopadu se s ním setká také široká veřejnost. Na Ekofilmu Brno, Maker Faire Brno a Bastlfestu. Děti i dospělí si tak vyzkouší řemeslo na vlastní kůži pod dohledem lužáneckých lektorek a lektorů. Projekt Polybus realizuje SVČ Lužánkyv rámci mezinárodníhoprojektu EduSTEM.

Polybus přivezl za rok a půl své existence polytechnické dílny do více než padesáti škol a školek po celém Jihomoravském kraji, kde lužánečtí lektoři rozvíjeli technické myšlení a podnikavost u více než tří tisíců dětí a šedesáti pedagogů. Malí i velcí účastníci nejvíce oceňují práci na konkrétním projektu a hmatatelný výrobek ze dřeva nebo jiných materiálů.

„Pro většinu dětí byla zatím nejzajímavější práce s reálnou pilkou a pilníkem. Samozřejmě je baví také práce se stojanovou vrtačkou, pájkou do dřeva, výřez lupénkovou pilkou a  pájení elektrických obvodů. Připravujeme i termotisk pomocí termolisu,” zmínila metodička a lužánecká lektorka Miroslava Dančáková.

Vedle praktických zkušeností předávají lektoři také teoretické znalosti například o recyklaci, lesním hospodářství, řemeslech nebo o elektronice. I na to se zaměří na chystaných akcích.

„V otevřené dílně na Ekofilmu Brno se budeme věnovat upcyclingu a práci s přírodními materiály, která je vhodná pro nejmenší děti a školáky. Na Maker Faire Brno a Bastlfest připravujeme vypalování dřevěné krájecí podložky pomocí pyrografiky, gravírování skleněných kořenek i oblíbené deníčky s dřevěnými deskami,” doplnila Dančáková.

Zda jsou dílny pro veřejnost otevřené, nebo je nutné se na ně přihlásit, se zájemci dozví na webových stránkách pořádajících akcí. Více o Polybusu najdete na webu.

Další info

Přehled podzimních akcí s Polybusem
Ekofilm Brno na náměstí Svobody – 15. října
Maker Fair Brno na brněnském výstavišti – 22.-23. října
Bastlfest ve VIDA! science centru Brno – 19.-20. listopadu

 

Zdroj fota: Lužánky – středisko volného času Brno

Kontakt

Miroslava Dančáková
+420 732 126 334
dancakova@luzanky.cz

Ke stažení:

podobné zprávy

Brněnská podcastová platforma pro nezávislou hudbu rozšíří působnost celoevropsky

Rádio Ponava, které v srpnu oslaví první rok své existence, čeká rozšíření působnosti a další profesionalizace. Nový program a nová tvář a struktura tohoto “rádia” bude v rámci projektu “UFMC” vznikat ve spolupráci brněnské kavárny Ponava s hudební fakultou konzervatoře v Haagu, slovenským vydavatelstvím Hevhetia a polským festivalem Voicingers.

A je to tady! Hudební trailer ze života Marie Antoinetty ve vašem obýváku ke shlédnutí už teď.

Hudební trailer o Marii Antoinettě nahlíží do druhé poloviny 18. století. Zde tamějším dvorem přezdívaná „Madame Deficit“ ochutnává život ve všech jeho podobách. Dorty, odpolední čajové dýchánky v přírodě i vůně zakázaného milostné vzplanutí. Natáčení probíhalo v komplexu zámku Úsobí. Co všechno hudební trailer odkrývá a kde se dá už nyní zkouknout?

Zkraťte si čekání na Ježíška v Lužánkách

Kde si vykoledujete mikulášskou nadílku? Vyrobíte ozdoby, věnce a dárky? Kde zažijete vánoční atmosféru, zvyky, zpívání a vystoupení? Lužánecká pracoviště na několika místech v Brně nabízí program pro rodiny s dětmi od první adventní neděle až do příchodu Ježíška. Letos si užijete dokonce Medové Vánoce a celý prosinec i o vánočních svátcích si můžete zabruslit na Kluzišti Lesná!

Rubriky
Štítky
INZERCE / PODPORA