PARTNERSKÉ SOUZNĚNÍ: Zábavná hra o podstatných věcech, která mění vztahy. Vyhrát však mohou jen oba hráči

Zveřejněno

Harmonický a láskyplný vztah není samozřejmostí, je potřeba na něm denně pracovat. To jsou slova Jana Derky, autora unikátní deskové hry Partnerské souznění určené pro páry, manžele i milence, kterým pomáhá proměnit nefunkční vztahy. Znovu probudit vášeň i hravost, prolomit stereotyp a najít cestu ze společné krize. Proto hru oceňují nejen páry, ale i terapeuti a koučové. Nyní navíc dostává nový rozměr – z každé prodané hry jde 500 korun na pomoc dětem.

Partnerské souznění je novinka, která posouvá deskové hry a jejich smysl na novou úroveň. Vytvořena je tak, aby reálně pomáhala, inspirovala a provázela hráče každodenním životem. Navíc nevytváří soupeře, protože vyhrát mohou pouze oba hráči společně. A kdo vytrvá, tomu může změnit život.

„Na základě konzultací s manželskými i svobodnými páry a díky jejich příběhům, problémům i řešením jsme dali vzniknout hře Partnerské souznění. Spolu s ní si hráči připomenou, jak se cítili na začátku svého vztahu a opět začnou prožívat krásné chvíle,“ říká Jan Derka.

Hra navíc dostala výjimečné umělecké ztvárnění, díky čemuž se zároveň stane ozdobou každé ložnice či pokoje připomínající harmonii ve vztahu. „S partnerem jsme si herní plán umístili na zeď u sedačky. Vypadal jako obraz a každý den jsme se na něj dívali,“ říká Veronika L.

Ačkoliv smyslem hry nejprve bylo pomáhat párům, které zapadly do šedi stereotypu či neporozumění, její potenciál pomáhat postupně roste.

Spojení s Nadací Malý Noe

„Od prvopočátku bylo mým přáním, aby hra pomáhala ve vztazích, proto jsem se rozhodl, že z každé prodané hry vezmeme 500 korun a věnujeme je Nadaci Malý Noe na podporu ohrožených, týraných a handicapovaných dětí,“ vysvětlil Derka. „A jsem nadšený, že tak může desková hra pomáhat na více úrovních – tam, kde jsou vztahy nejcitlivější a nejdůležitější.“ Práce nadace je navíc zcela nezištná. Již patnáct let pomáhá systémem 100 procent.

Smysl hry?

Cílem hry je, aby hráči plnili jednotlivé úkoly, dohromady či každý zvlášť, a především podpořit jejich hravost a důvěru ve vztahu. Postupně hráče vede hracím polem, aby nakonec v cíli propojili obě figurky a tím i svá srdce v jeden celek.

Hra provází hráče minimálně týden a s ní také inspirativní úkoly a nápady. Tempo hry si volí hráči sami. Navíc každý pár je jedinečný a má svá přání a sny, proto hra obsahuje i prázdné kartičky, které umožňují poznačit si vlastní úkoly tak, aby hra efektivně podpořila právě vás.

„Hra nevyřeší vaše vztahové problémy, ale je prvním krokem ke znovuzažehnutí pomalu uhasínající lásky. Pomáhá párům opět vzbudit touhu vzájemně se překvapovat, naslouchat si a znovu najít to krásné, co jste zažívali na začátku vztahu,“ vysvětluje Derka.

Příběh vzniku

„Mnohdy nás ani nenapadne, že je něco špatně, dokud se neocitneme v situaci, kdy je pozdě. Za poslední roky jsem prožil dva nádherné vztahy, na začátku plné lásky a porozumění. V průběhu času a vlivem pracovního nasazení, kdy jsem věnoval partnerce málo času, se láska začala vytrácet, až ji nahradilo hektické tempo, stereotyp, a to krásné bylo pryč,“ prozradil Derka.Podobné zkušenosti zažívaly také páry v jeho okolí, proto začal hledat cestu ke změně.

Řekli o hře

Veronika L.: „Hra pro nás s partnerem byla hlavně zpestřením a narušením stereotypu. Přiměla nás zamyslet se nad naším vztahem, nad plány na další den a také vypnout telku a udělat si čas sami na sebe. Navíc jsme se nasmáli a zjistili, že mnoho věcí děláme automaticky. Náš vztah s partnerem to velmi oživilo, a přestože byl ze začátku skeptický, překvapilo mě, jak se do některých úkolů okamžitě vžil.“

Lukáš Sodomka, kouč: „Jan Derka vymyslel hru, kterou bych nenazýval jen hrou. Jde totiž nejen o krásné dílo na pohled, ale také o užitečnou pomůcku k upevnění vztahů, ke znovuobjevení toho, co se ze vztahu vytratilo, nebo něčeho úplně nového, o čem jsme neměli ani tušení. Je to zábavná hra o podstatných věcech. Hra bez soupeřů, kde mohou vyhrát jen oba hráči.“

Manželé Štěrbovi: „Hra Partnerské souznění nám vnesla do života a dlouhodobého vztahu zpestření. Po dokončení hry jsme si uvědomili, jak jsou některé maličkosti v této uspěchané době důležité. Obraz nám visí na zdi a my si každý den připomínáme ty hezké okamžiky, navíc si hru můžeme kdykoliv zopakovat. Fantazii se meze nekladou díky kartičkám, kam jsme si psali své úkoly a tužby. Za nás veliká spokojenost.“

Více informací o deskové hře najdete zde: https://www.mhcz.cz/partnerske-souzneni/

Další info

O autorovi

Jan Derka je podnikatel, tvůrce originálních projektů a snílek, který od dětství toužil tvořit unikátní věci s hlubokou myšlenkou. Pochází z jižní Moravy a má rád život, lidi, zvířata, přírodu a vše, co k životu patří. Vlivem dvanáctileté kariéry realitního makléře pociťoval touhu dělat něco víc a vydat se novou cestou. Vymyslet cokoliv, co může pomoci rodině a podpořit přátele i kamarády. Sám prožil v posledních letech krásné vztahy, ale hektický životní styl a pracovní nasazení to hezké nahradily stereotypem běžných dní. A tak vznikla mj. desková hra Partnerské souznění zaměřená na vztahy a jejich hravé obohacení.

 

Zdroj foto: Jan Derka – Partnerské souznění

Kontakt

Jan Derka
+420 775 117 374
derkovi1@gmail.com

Ke stažení:

podobné zprávy

Brněnská podcastová platforma pro nezávislou hudbu rozšíří působnost celoevropsky

Rádio Ponava, které v srpnu oslaví první rok své existence, čeká rozšíření působnosti a další profesionalizace. Nový program a nová tvář a struktura tohoto “rádia” bude v rámci projektu “UFMC” vznikat ve spolupráci brněnské kavárny Ponava s hudební fakultou konzervatoře v Haagu, slovenským vydavatelstvím Hevhetia a polským festivalem Voicingers.

A je to tady! Hudební trailer ze života Marie Antoinetty ve vašem obýváku ke shlédnutí už teď.

Hudební trailer o Marii Antoinettě nahlíží do druhé poloviny 18. století. Zde tamějším dvorem přezdívaná „Madame Deficit“ ochutnává život ve všech jeho podobách. Dorty, odpolední čajové dýchánky v přírodě i vůně zakázaného milostné vzplanutí. Natáčení probíhalo v komplexu zámku Úsobí. Co všechno hudební trailer odkrývá a kde se dá už nyní zkouknout?

Zkraťte si čekání na Ježíška v Lužánkách

Kde si vykoledujete mikulášskou nadílku? Vyrobíte ozdoby, věnce a dárky? Kde zažijete vánoční atmosféru, zvyky, zpívání a vystoupení? Lužánecká pracoviště na několika místech v Brně nabízí program pro rodiny s dětmi od první adventní neděle až do příchodu Ježíška. Letos si užijete dokonce Medové Vánoce a celý prosinec i o vánočních svátcích si můžete zabruslit na Kluzišti Lesná!

Rubriky
Štítky
INZERCE / PODPORA