Enormní zájem o zdravotnické obory –hradecká zdrávka uvítá rekordní počet studentů

Zveřejněno
Hradecká zdravotnická škola zahajuje letošní školní rok s nejvyšším počtem studentů od roku 2006. Letos uvítá téměř tisícovku studentů na Střední i Vyšší odborné škole. Škola v současnosti poskytuje vzdělání v devíti oborech. Nejvyšší zájem byl letos o obor Praktická sestra, škola ale také jako jediná v kraji poskytuje vzdělávání pro nelékařská zdravotnická povolání, jakými jsou zubní technici, farmaceutičtí asistenti, zdravotní laboranti a nově také dětské sestry.

„V letošním roce jsme otevřeli o jednu třídu navíc – pro velký zájem jsme přijali více zájemců o obor Praktická sestra. Naplněné jsou i další třídy na Střední i Vyšší odborné škole. Celkem máme letos 929 studentů, což je nejvyšší počet od roku 2006,“ vypočítává ředitelka školy Soňa Lamichová.

Na studenty čeká tým kvalitních pedagogů a odborníků, moderní zázemí, odborné praxe ve Fakultní nemocnici a další zajímavé příležitosti včetně stáží v zahraničí. Mnozí ze studentů už prokázali svoji ochotu pomáhat i své odborné schopnosti během koronavirové epidemie. Někteří z nich pomáhali v nemocnicích, sociálních zařízeních, někteří dělali společníky seniorům nebo pomáhali ohroženým skupinám s nákupy.

Střední a Vyšší odborná škola s více než sedmdesátiletou tradicí zahájí školní rok už 1. září, kdy předá ocenění studentům. Jednotlivce, kteří mají výrazné studijní úspěchy nebo jsou spolužáky ceněni pro jejich lidské kvality, mezi sebou vybírají studenti sami. Vybraní studenti budou veřejně pochváleni a z rukou ředitelky školy obdrží také drobný dárek.

„Pro naše studenty je to motivace do dalšího studia a pro nás tradice, na kterou se každoročně moc
těšíme,“ doplňuje ředitelka školy. V letošním roce mělo předání ocenění proběhnout na konci června, vzhledem k situaci se ale akce přeložila na září.

Další info

Zdravotnická škola je na začátek školního roku připravena. V tuto chvíli mapuje potřebné zázemí pro digitální vzdělávání – a to jak pedagogů, tak i studentů, a připravuje se na otevření školy. Vedení školy ale věří, že ač letošní rok bude jiný než ty předchozí, podaří se udržet dobrou náladu a vysokou kvalitu výuky.

Kontakt

Ilona Machová
+420 777 447 566
ilona.machova@realness.cz

Ke stažení:

podobné zprávy

K záchraně Arnoldovy vily jsme zase o krok blíž

Muzeum města Brna právě podepsalo partnerskou smlouvu s Národním muzeem umění, architektury a designu v Oslo o spolupráci na projektu „Centrum dialogu – záchrana a rehabilitace Arnoldovy vily“. Naplňuje se tak jedna z důležitých podmínek k získání grantu z Finančních mechanismů EHP/Norsko.

Příběh Dr. Emila Háchy ožije v Divadle D21

Divadlo D21 připravuje další, v pořadí již třetí premiérový titul v rámci letošní „české“ sezóny nazvané „Zemský ráj to napohled“. Jedná se o autorskou inscenaci Emil čili o Háchovi osvědčeného režijně-dramaturgického tandemu Jakub Vašíček – Tomáš Jarkovský, kteří se stálému publiku D21 představili již v roce 2018 – rovněž autorskou inscenací CLOUD. Jinak působí ve vedení královéhradeckého Divadla Drak. Kdo jejich tvorbu trochu zná, tomu musí být jasné, že ani v případě aktuálně připravované inscenace o Emilu Háchovi nepůjde o nějaký nudný, málem učebnicový portrét nebo obyčejnou „suchou činohru“…

Březen měsíc čtenářů 2021

I v této složité době Svaz knihovníků a informačních pracovníků ČR vyhlašuje dvanáctý ročník akce Březen – měsíc čtenářů. Logo BMČ pro vaši potřebu si můžete stáhnout z goo.gl/YHQew. SKIP pro tuto akci vydává krásný plakát, který si můžete vyzvednout v krajských knihovnách. Za pomoc s distribucí plakátů všem krajským knihovnám velmi děkujeme. Tento rok bude hlavním komunikačním tématem v českých knihovnách udržitelnost. V České republice vznikla v roce 2019 pracovní skupina Udržitelnost v knihovnách. Jejím cílem je prozkoumat role českých knihoven v naplňování cílů udržitelného rozvoje a pomoci jim je rozvíjet, prohlubovat a komunikovat veřejnosti i zřizovatelům.

Rubriky
Štítky
INZERCE / PODPORA