Umění i odpočinek ve vile Tugendhat

Zveřejněno

Vila Tugendhat nemusí být jen uměleckým zážitkem, ale i místem odpočinku. Návštěvníci se za hezkého počasí mohou v zahradě posadit na unikátní betonové sedící objekty nebo využít komfortní muzejní lehátka a prožít jedinečnou atmosféru této funkcionalistické vily patřící na seznam světového dědictví UNESCO.

Na zahradě vily Tugendhat jsou rozmístěny do stínu javorů betonové sedící objekty vytvořené pomocí 3D tisku, které vznikly v rámci loňské výstavní série Možnosti interpretace prostoru. Cílem této výstavy bylo nahlédnout na unikátní prostor vily Tugendhat a jeho vlastnosti z neobvyklých perspektiv s využitím přístupů současné umělecké praxe. Funkční sedací objekty, vytvořené na bázi architektonického jazyka autora vily Tugendhat Miese van der Rohe byly součástí výstavy INTERPRETACE 6: PULSATING MIES / BIOMORPHIC MACHINES studentů Fakulty architektury brněnského VUT a Florida International University v Miami pod vedením Jiřího Vítka a Erica Goldemberga, která interpretovala prostor vily pomocí generativního navrhování. Jednou z forem, kterou se autoři inspirovali bylo i legendární křeslo Barcelona, jež Mies van der Rohe navrhl v roce 1929.

Návštěvníci mohou relaxovat i na komfortně střižených lehátkách Muzea města Brna, do jehož správy vila Tugendhat, stejně jako hrad Špilberk, Měnínská brána a Arnoldova vila patří. Do zahrady vily se lidé mohou během otevíracích hodin podívat po zakoupení vstupenky za 50 Kč/osoba, návštěva je rovněž součástí všech prohlídkových okruhů.

Další info

Umění i odpočinek ve vile Tugendhat
9. srpna 2022

Kontakt

Mgr. Petr Dvořák
+420 545 511 012
petr.dvorak@tugendhat.eu

Ke stažení:

podobné zprávy

Brněnská podcastová platforma pro nezávislou hudbu rozšíří působnost celoevropsky

Rádio Ponava, které v srpnu oslaví první rok své existence, čeká rozšíření působnosti a další profesionalizace. Nový program a nová tvář a struktura tohoto “rádia” bude v rámci projektu “UFMC” vznikat ve spolupráci brněnské kavárny Ponava s hudební fakultou konzervatoře v Haagu, slovenským vydavatelstvím Hevhetia a polským festivalem Voicingers.

A je to tady! Hudební trailer ze života Marie Antoinetty ve vašem obýváku ke shlédnutí už teď.

Hudební trailer o Marii Antoinettě nahlíží do druhé poloviny 18. století. Zde tamějším dvorem přezdívaná „Madame Deficit“ ochutnává život ve všech jeho podobách. Dorty, odpolední čajové dýchánky v přírodě i vůně zakázaného milostné vzplanutí. Natáčení probíhalo v komplexu zámku Úsobí. Co všechno hudební trailer odkrývá a kde se dá už nyní zkouknout?

Zkraťte si čekání na Ježíška v Lužánkách

Kde si vykoledujete mikulášskou nadílku? Vyrobíte ozdoby, věnce a dárky? Kde zažijete vánoční atmosféru, zvyky, zpívání a vystoupení? Lužánecká pracoviště na několika místech v Brně nabízí program pro rodiny s dětmi od první adventní neděle až do příchodu Ježíška. Letos si užijete dokonce Medové Vánoce a celý prosinec i o vánočních svátcích si můžete zabruslit na Kluzišti Lesná!

Rubriky
Štítky
INZERCE / PODPORA