Zábavu pro celou rodinu nabídne Starodávný jarmark

Zveřejněno

V sobotu a neděli 13. a 14. srpna zavítají na Starodávný jarmark kejklíři a žongléři ze skupiny Agripa. Pozvání přijal i vodník Rambousek s loďkou, který bude převážet děti po rybníčku.

„Pro návštěvníky jsme nachystali pestrý kulturní program, ve kterém zazní historická hudba skupiny Devětsil. K dobré náladě zahrají skupiny NEREZ&LUCIA, Malina Brothers a Katka García, Navalentym, old time band Funny Fellows a bluegrassová skupina Ptačoroko. Těšit se můžeme na vystoupení swingové skupiny Lam trio a na šansoniérku Céline Bossu. Chybět nebude ani divadlo pro děti,“ pozval Jindřich Ondruš, generální ředitel.

Po oba dny bude připravena bohatá nabídka jarmarečního zboží: keramika, dřevěné hrábě, šperky, lidové hudební nástroje, výrobky ze šustí či ovčí vlny, dřevěné misky nebo dřevěné hračky pro děti. K vidění bude výroba zuberských metel, ukázky drátování, točení na hrnčířském kruhu, předení na kolovratu, broušení nožů a nůžek. V zahradě fojtství vznikne cukrárna a kafírna s historickou pražírnou kávy. Placky přímo z pece budou moci návštěvníci ochutnat u Fojtství z Velkých Karlovic.
Na děti čeká historický a řetízkový kolotoč, soutěže, tvůrčí dílny, siloměr a fotoateliér.

Další info

PROGRAM

sobota 13. srpna

komorní amfiteátr
11.00 a 12.30  dixieland Funny Fellows
15.00   Malina Brothers a Katka García

palouk Dřevěného městečka
11.30, 13.30 a 16.30  kejklíři a žongléři ze skupiny Agripa

palouk u Janíkovy stodoly
10.30, 12.30 a 14.30  loutkové divadlo Pronitka
10.00 – 17.30  soutěže a tvůrčí dílny pro děti

pódium u rybníčka
10.30   bluegrassová skupina Ptačoroko
14.00   duo Navalentym

neděle 14. srpna

komorní amfiteátr
11.00, 12.00 a 13.00 historická hudba Devětsil
15.00   Nerez&Lucia

palouk Dřevěného městečka
11.30, 13.30 a 16.30 
kejklíři a žongléři ze skupiny Agripa

palouk u Janíkovy stodoly
10.30, 12.30 a 14.00  loutkové divadlo Pronitka
10.00 – 17.30 soutěže a tvůrčí dílny pro děti

pódium u rybníčka
11.00   swingové Lam trio
15.30   šansoniérka Céline Bossu

VSTUPNÉ na program – základní: 150 Kč  • snížené: 120 Kč • dětské: 70 Kč • rodinné: 300 Kč

Kontakt

Ing. Jindřich Ondruš
+420 571 757 101
ondrus@vmp.cz

Ke stažení:

podobné zprávy

Brněnská podcastová platforma pro nezávislou hudbu rozšíří působnost celoevropsky

Rádio Ponava, které v srpnu oslaví první rok své existence, čeká rozšíření působnosti a další profesionalizace. Nový program a nová tvář a struktura tohoto “rádia” bude v rámci projektu “UFMC” vznikat ve spolupráci brněnské kavárny Ponava s hudební fakultou konzervatoře v Haagu, slovenským vydavatelstvím Hevhetia a polským festivalem Voicingers.

A je to tady! Hudební trailer ze života Marie Antoinetty ve vašem obýváku ke shlédnutí už teď.

Hudební trailer o Marii Antoinettě nahlíží do druhé poloviny 18. století. Zde tamějším dvorem přezdívaná „Madame Deficit“ ochutnává život ve všech jeho podobách. Dorty, odpolední čajové dýchánky v přírodě i vůně zakázaného milostné vzplanutí. Natáčení probíhalo v komplexu zámku Úsobí. Co všechno hudební trailer odkrývá a kde se dá už nyní zkouknout?

Zkraťte si čekání na Ježíška v Lužánkách

Kde si vykoledujete mikulášskou nadílku? Vyrobíte ozdoby, věnce a dárky? Kde zažijete vánoční atmosféru, zvyky, zpívání a vystoupení? Lužánecká pracoviště na několika místech v Brně nabízí program pro rodiny s dětmi od první adventní neděle až do příchodu Ježíška. Letos si užijete dokonce Medové Vánoce a celý prosinec i o vánočních svátcích si můžete zabruslit na Kluzišti Lesná!

Rubriky
Štítky
INZERCE / PODPORA