Zkraťte si čekání na Ježíška v Lužánkách

Zveřejněno

Kde si děti vykoledují mikulášskou nadílku? Kde rodiny s dětmi mohou tvořit ozdoby, věnce nebo dárky? A kam mohou vyrazit za vánoční atmosférou, zvyky, betlémem, do divadla na pohádku a na vánoční interaktivní procházky? Lužánecká pracoviště v Brně nabízí pestrý program od první adventní neděle až do příchodu Ježíška. Letošní novinkou je vánoční edice tvořivých balíčků na e-shopu a soutěž!

K Vánocům v SVČ Lužánky odjakživa patří radost z tvoření a vlastního výrobku. Zájemci mohou sdílet nadšení v dílnách od 26. listopadu do 18. prosince! Vyrobí si ozdoby pomocí Tiffany Vitráže a ze skleněných perliček z Poniklé, bude se drátovat a připravovat oblíbené adventní věnce na Latě, na Louce a na Lesné. Pro ty, co rádi tvoří v pohodlí domova, jsou na e-shopu balíčky s kompletním materiálem a návody, například dřevěný svítící stromeček, vánoční hvězda s LED světýlky nebo plstěný pískací medvídek.

     “Mik, Miku, Mik, Miku, Mikuláš, přišel s čertem na koláč.” Jakou další znáte říkanku nebo písničku? Připravte se s dětmi na Mikuláše, čerta a anděla, které potkáte na Lince ve Starém Lískovci a na Lesné. Držíme palce, ať dostanete dobroty místo uhlí! Chystá se také interaktivní mikulášská procházka ve Wilsonově lese od 3. do 12. prosince. 

     Tradičně největší akce bude v pracovišti Lidická. Vánoce v Lužánkách nabídnou dílny, zvyky, koncert a betlém, a to v sobotu 18. prosince. Děti zažijí předvánoční přespávačku s pečením cukroví, hrami a nočním překvapením. Čekání na Ježíška si mohou děti i dospělí zkrátit taky na procházce v Žabovřeskách, kde se bude přispívat Dětskému domovu Dagmar, také na divadelních představeních, Kluzišti Lesná a soutěží. Hledají se ideální Vánoce, jak si je představujete? Malujte, vyrábějte, zdobte, pečte, sdílejte vaši rodinnou atmosféru, a to přes fotografie nebo videa na soutezime@luzanky.cz do 15. prosince a vyhrajte poukaz do lužáneckého e-shopu, čepici a další dárky. 

Kontakt

Kristýna Kolibová
+420 606 260 520
kristyna.kolibova@luzanky.cz

Ke stažení:

podobné zprávy

Zažijte léto na Mariánském náměstí

Divadelní performance, festivaly, prezentace umění nebo Zažít město jinak. To vše vás čeká na Mariánském náměstí na Praze 1 od června až do září 2022. Sezónu plnou kulturního programu zažije Mariánské náměstí již po třetí. Na své si přijdou děti i dospělí různých věkových kategorií. Vstup na akce je zdarma.

KŘTINY V TISKÁRNĚ POINT CZ

Ve čtvrtek 2. června 2022 proběhl ve výrobním závodě tiskárny POINT CZ v Medlově u Brna křest nového tiskového stroje Heidelberg Speedmaster. Oficiálně tak byla zakončena první fáze velkého investičního projektu společnosti, který ji posouvá směrem k robotizované budoucnosti Průmyslu 4.0.

ŠEDESÁT/ Sólo pro stále mladou dámu. 60 let oddělení dějin architektury

Architektura (rodu ženského) je nestárnoucí „Dámou“. Provází lidstvo od úsvitu jeho dějin. Mnohdy avantgardní až extravagantní, inspirující, nezkrotná – jindy poddajná či poplatná své době, ale stále se proměňující. Taková bude i nová výstava na hradě Špilberku. Muzeum města Brna k oslavě jubilea oddělení dějin architektury připravilo živou a obměňující se výstavu, která návštěvníkům představí již dlouholetou a významnou činnost tohoto oddělení. Výstava bude k vidění od 23. června do 31. prosince 2022. Bude obměňována a doplňována doprovodnými akcemi.

Rubriky
Štítky
INZERCE / PODPORA