Zkraťte si čekání na Ježíška v Lužánkách

Zveřejněno

Kde si děti vykoledují mikulášskou nadílku? Kde rodiny s dětmi mohou tvořit ozdoby, věnce nebo dárky? A kam mohou vyrazit za vánoční atmosférou, zvyky, betlémem, do divadla na pohádku a na vánoční interaktivní procházky? Lužánecká pracoviště v Brně nabízí pestrý program od první adventní neděle až do příchodu Ježíška. Letošní novinkou je vánoční edice tvořivých balíčků na e-shopu a soutěž!

K Vánocům v SVČ Lužánky odjakživa patří radost z tvoření a vlastního výrobku. Zájemci mohou sdílet nadšení v dílnách od 26. listopadu do 18. prosince! Vyrobí si ozdoby pomocí Tiffany Vitráže a ze skleněných perliček z Poniklé, bude se drátovat a připravovat oblíbené adventní věnce na Latě, na Louce a na Lesné. Pro ty, co rádi tvoří v pohodlí domova, jsou na e-shopu balíčky s kompletním materiálem a návody, například dřevěný svítící stromeček, vánoční hvězda s LED světýlky nebo plstěný pískací medvídek.

     “Mik, Miku, Mik, Miku, Mikuláš, přišel s čertem na koláč.” Jakou další znáte říkanku nebo písničku? Připravte se s dětmi na Mikuláše, čerta a anděla, které potkáte na Lince ve Starém Lískovci a na Lesné. Držíme palce, ať dostanete dobroty místo uhlí! Chystá se také interaktivní mikulášská procházka ve Wilsonově lese od 3. do 12. prosince. 

     Tradičně největší akce bude v pracovišti Lidická. Vánoce v Lužánkách nabídnou dílny, zvyky, koncert a betlém, a to v sobotu 18. prosince. Děti zažijí předvánoční přespávačku s pečením cukroví, hrami a nočním překvapením. Čekání na Ježíška si mohou děti i dospělí zkrátit taky na procházce v Žabovřeskách, kde se bude přispívat Dětskému domovu Dagmar, také na divadelních představeních, Kluzišti Lesná a soutěží. Hledají se ideální Vánoce, jak si je představujete? Malujte, vyrábějte, zdobte, pečte, sdílejte vaši rodinnou atmosféru, a to přes fotografie nebo videa na soutezime@luzanky.cz do 15. prosince a vyhrajte poukaz do lužáneckého e-shopu, čepici a další dárky. 

Kontakt

Kristýna Kolibová
+420 606 260 520
kristyna.kolibova@luzanky.cz

Ke stažení:

podobné zprávy

Netradiční Křídla 2020/2021 nabídla tradiční zábavu

Tradice divácké ankety o nejoblíbenějšího herce, herečku, inscenaci a tvůrčí počin vznikla v Městském divadle Brno v roce 1997 a v sobotu 15. ledna 2022 se na Činoherní scéně MdB v režii Stanislava Slováka uskutečnil již 25. ročník. Křídla udělovaná za loňskou „podivnou sezónu“ však ovšem snad ani nemohla být obvyklá. Proběhla tedy výjimečně bez tradičních cen udělovaných diváky. Ani tak ale nebylo o zábavu nouze!

Mezinárodní hvězdy Magdalena Kožená a Sir Simon Rattle obdrží čestný doktorát JAMU

Čestný doktorát Janáčkovy akademie múzických umění získá česká operní a koncertní pěvkyně Magdalena Kožená a také britský orchestrální i operní dirigent Sir Simon Rattle. Obě hvězdy mezinárodního hudebního nebe si mimořádné ocenění převezmou při slavnostním zasedání Umělecké rady JAMU v úterý 18. ledna v Divadle na Orlí, kde ceremoniál v 11 hodin začne.

Premiéra Kráska a zvíře

Jedna z nejkrásnějších francouzských pohádek pojednává o síle obětavosti a lásky, které dá hlavní hrdinka přednost před životem v přepychu a bohatství. Stejně jako ona i každý z nás žije příběh svého života. Někdo ten svůj tráví sledováním příběhů druhých, takže nakonec ani nemá kdy naplno prožít ten svůj. Nezáleží na tom, jak kdo vypadá v záři televizních reflektorů nebo při potlesku diváků v televizním studiu. Světla televizního studia z nás lepšího člověka neudělají.

Rubriky
Štítky
INZERCE / PODPORA