Unicef vyhlašuje krizovou sbírku na pomoc Ukrajině

Zveřejněno

Konflikt na Ukrajině nyní ohrožuje životy milionů dětí. Pracovníci UNICEF na Ukrajině již působí a spolupracují s místními partnery na co nejrychlejší humanitární reakci.

Česká pobočka UNICEF vyhlašuje sbírku na pomoc Ukrajině, která se dnes ráno probudila do války

„UNICEF na Ukrajině humanitárně působí od roku 2014 a má v zemi čtyři regionální pracoviště s celkem 100 zaměstnanci,“ uvedla ředitelka české pobočky UNICEF Pavla Gomba. „Přímo na místě spolupracujeme s lokálními i mezinárodními partnery na poskytování zdraví, vzdělání, ochrany, vody a hygieny tak, aby dětem i jejich rodinám byla v současné situaci zajištěna neodkladná humanitární pomoc.“

Od 23. února je možné přispět na pomoc Ukrajině darem na sbírkový účet UNICEF ČR 11771177/0300 (variabilní symbol sbírky je 829), prostřednictvím darovacího formuláře na webu UNICEF nebo zasláním DMS ve tvaru DMS UNICEF 90 na číslo 87 777.

„Miliony dětí právě teď potřebují veškerou pomoc, kterou jim můžeme poskytnout. Například 402 Kč zajistí provizorní přístřešek pro celou rodinu. Za 665 Kč lze pořídit kompletní soupravu léků a zdravotnického materiálu, která je vhodná pro mobilní zdravotníky v průběhu naléhavých krizových situací,“ dodává Pavla Gomba.

UNICEF na Ukrajině působí již od začátku konfliktu. V roce 2021 se UNICEF podařilo dodat na východní Ukrajinu pitnou vodu pro 510 145 lidí, vrátit do lavic 7 400 dětí opravou škol, naočkovat 29 300 dětí proti dětské obrně a proškolit 180 tisíc dětí a jejich rodičů na rozpoznávání min.

Situace na východní Ukrajině je velmi závažná. Současný konflikt trvá už osmým rokem a krade dětství půl milionu dětí, které v oblasti žijí. Děti v oblasti si každý den hrají a chodí do školy v prostředí plném min, nevybuchlé munice, granátů a bomb. Ty, které žijí blízko kontaktní linie, jsou denně vystaveny riziku, že je exploze zraní či zabijí. Boje si vybírají daň na celé generaci, která nyní na východě země vyrůstá. Řada z nich trpí duševními problémy a potřebuje nepřetržitou podporu, která by jim pomohla překonat traumata způsobená dětstvím uprostřed válečné zóny.

Více informací a fotografie z terénu jsou k dispozici na www.unicef.cz.

UNICEF (Dětský fond OSN) pracuje ve 193 zemích světa, kde dětem zajišťuje zdravotní péči, výživu, pitnou vodu a hygienu, základní vzdělání pro všechny chlapce i dívky a ochranu před násilím a zneužíváním. UNICEF je jediná organizace OSN, jejíž činnost je financována výhradně z dobrovolných příspěvků. Na programy pomoci dětem jde 89,3 % všech získaných prostředků.

Kontakt

Lenka Čtvrtečková
lctvrteckova@unicef.cz

Ke stažení:

podobné zprávy

Brněnská podcastová platforma pro nezávislou hudbu rozšíří působnost celoevropsky

Rádio Ponava, které v srpnu oslaví první rok své existence, čeká rozšíření působnosti a další profesionalizace. Nový program a nová tvář a struktura tohoto “rádia” bude v rámci projektu “UFMC” vznikat ve spolupráci brněnské kavárny Ponava s hudební fakultou konzervatoře v Haagu, slovenským vydavatelstvím Hevhetia a polským festivalem Voicingers.

A je to tady! Hudební trailer ze života Marie Antoinetty ve vašem obýváku ke shlédnutí už teď.

Hudební trailer o Marii Antoinettě nahlíží do druhé poloviny 18. století. Zde tamějším dvorem přezdívaná „Madame Deficit“ ochutnává život ve všech jeho podobách. Dorty, odpolední čajové dýchánky v přírodě i vůně zakázaného milostné vzplanutí. Natáčení probíhalo v komplexu zámku Úsobí. Co všechno hudební trailer odkrývá a kde se dá už nyní zkouknout?

Zkraťte si čekání na Ježíška v Lužánkách

Kde si vykoledujete mikulášskou nadílku? Vyrobíte ozdoby, věnce a dárky? Kde zažijete vánoční atmosféru, zvyky, zpívání a vystoupení? Lužánecká pracoviště na několika místech v Brně nabízí program pro rodiny s dětmi od první adventní neděle až do příchodu Ježíška. Letos si užijete dokonce Medové Vánoce a celý prosinec i o vánočních svátcích si můžete zabruslit na Kluzišti Lesná!

Rubriky
Štítky
INZERCE / PODPORA